OGŁOSZENIA - Franciszek Ostróda

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA INTENCJE
 
Ogłoszenia duszpasterskie
XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.
1. W przyszłą niedzielę, 10 września obchodzić będziemy główne uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. W związku z tym odbędzie się, jak co roku, piesza pielgrzymka z Ostródy do Gietrzwałdu. Pielgrzymi wyruszą o godz. 4.00 z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystej Mszy św. na Błoniach Gietrzwałdzkich o godz. 11.00 przewodniczył będzie i homilę wygłosi J.E. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
2. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
3. W niedzielę, 24 września w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy
II Franciszkański Festyn Rodzinny. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy w gronie rodzin naszej parafii i zaproszonych gości. W związku z festynem i radosnym przeżywaniem tego święta zwracamy się z prośbą do wszystkich gospodyń naszej parafii o upieczenie ciast domowych oraz bigosu, które staną się jedną z atrakcji naszego Festynu. Wśród pań, które upieką ciasta rozlosowane zostaną nagrody. Podczas festynu będzie miał miejsce konkurs na najsmaczniejsze ogórki kiszone, smalec oraz na największą dynię. Gospodynie, które odpowiedzą na ten apel proszone są o dostarczenie swoich smakołyków w sobotę 23 wrześnie w godz. 16.00 do 18.00 bądź w niedzielę 24 września w godz. 8.00 do 10.00 do auli w domu parafialnym. Do udziału w Festynie gorąco zapraszamy wszystkich, którzy parają się jakimś rękodziełem, aby wystawili swoje stoiska, które ubogacą naszą festynową radość i będą stanowić niewątpliwą atrakcję festynową. Zapraszamy również do podzielenia się dobrym sercem i prosimy o wsparcie w ufundowaniu fantów na loterię np. w postaci maskotek czy zabawek, które można zostawiać w koszu. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele. We wtorek, 5 września, kolejne spotkanie osób zaangażowanych w organizację festynu parafialnego po Mszy św. wieczornej.
4. 7 września wypada I-czwartek miesiąca września. W związku z tym zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 i na Mszę wieczorną w intencji nowych powołań i o świętość życia powołanych.
5. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
6. Dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. I Komunia św. planowana jest w naszej parafii w niedzielę, 13 maja 2018 r. o godz. 11.30. W związku z tym prosimy rodziców o zapisanie dzieci, które pragną przystąpić do I Komunii w naszej Parafii. Zapisy odbywać się będą w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Miejscem bezpośredniego przygotowania dzieci jest każdorazowa niedzielna Msza św. o godz. 11.30 i miesięczne spotkania rodziców i dzieci w kościele po tej właśnie Mszy św. Pierwsze spotkanie nastąpi w niedzielę, 1 października.
7. Trwają jeszcze zapisy kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Pierwsze spotkanie dla kandydatów oraz ich rodziców w niedzielę, 17 września podczas Mszy św. o godz. 18.00.
8. Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną internetową naszej parafii pod adresem: http://www.ostroda.franciszkanie.pl . Na razie dawna strona będzie jeszcze dostępna, ale nie będzie już aktualizowana.

Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XXI Niedziela zwykla – 27 sierpnia 2017 r.
 
 
 
1. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele w niedzielę, 3 września, o godz. 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
 
 
2. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Tego dnia z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej.
 
 
3. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 9.45 a następnie na Mszę św. Tego dnia odbędzie się Ogólnopolskie Czuwanie Młodych w Gietrzwałdzie. Zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii.

 
4. Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" serdecznie zaprasza członków i  sympatyków  na Mszę świętą w kościele Świętego Dominika Savio w sobotę, 2 września o godz. 11.00. Po Mszy spotkanie w hali sportowej.

 
5. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 
6. Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską akcję zbiórki odzieży używanej i tekstyliów do specjalnie oznakowanych pojemników. Taki pojemnik znajduje się na naszym terenie przy parkingu.

 
7. W związku z organizacją festynu już dziś zwracamy się do naszych Pań, by jak przed rokiem, podjęły się upieczenia ciast i ugotowania bigosu. Można także znosić różne fanty do zakrystii i przedsionka klasztoru.

 
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Piotr Brzozowski z Olsztyna i Aneta Kosedowska, nasza parafianka
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017 r.
 
 
 
1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.
 
 
2. W tym roku festyn parafialny odbędzie się w niedzielę, 24 września. Osoby zainteresowane włączeniem się w organizację festynu zapraszamy we środę, 23 sierpnia o godz. 19.00 do salki pod klasztorem.
 
 
3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 
 
4. W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 
 
5. Zbliżamy się do uroczystości odpustowych w Gietrzwałdzie. Ogólnopolskie Czuwanie Młodych na Polach Gietrzwałdzkich z okazji 140. rocznicy objawień odbędzie się w sobotę, 2 września. W ramach spotkania okazja do spowiedzi, adoracja, Msza św., posiłek oraz koncert zespołu „niemaGOtu”. Organizujemy wyjazd autokarem z Ostródy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii.
 
 
6. Zapraszamy na Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe
 
- w Gdyni od 21 do 25 sierpnia
 
- w Gnieźnie od 25 do 27 sierpnia
 
Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.
 
 
7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 
- Paweł Kułakowski z par. św. Marcina
 
- Magdalena Gołębiewska z par. tutejszej
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
 
8. Kronika żałobna
 
W ubiegłym tygodniu zmarli:
 
- Albert i Leon Płocharscy, noworodki z Os. Młodych
 
- Antoni Dudziński, lat 91 z ul. Jaracza
 
- Henryk Bieńkowski, lat 83 z ul. Jaracza
 
Dobry Jezu a nasz Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XIX Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.
 
 
 
1. W najbliższy poniedziałek w liturgii obchodzimy uroczystość kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej zakonnej Prowincji.
 
 
2. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane, czyli obowiązujące nas tak jak każda niedziela. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
 
 
3. Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 
 
4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.
 
 
5. Dnia 2 września z kościoła NP. NMP w Ostródzie organizowany jest wyjazd autokarem do Torunia do Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Bliższe informacje zamieszczone są w gablocie.
 
 
6. Pielgrzymka do Ziemi Świętej od 19 do 26 stycznia 2018 r. Cena 2790 zł i 120 $. Wylot z Gdańska. Zgłoszenia przyjmuje Małgorzata Szymańska do 30 sierpnia. Organizatorem pielgrzymki jest Anna Krogulska, misjonarka. W czasie pielgrzymki będą wygłoszone rekolekcje o Całunie Turyńskim. Plan pielgrzymki, program i kontakt zamieszczony na plakacie w gablocie.
 
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
Niedziela Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.
 
 
 
1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii członków Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia…
 
 
2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają następujące święta:
 
- we wtorek, 8 sierpnia – św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego
 
- we środę, 9 sierpnia – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein
 
- we czwartek, 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika
 
- w piątek, 11 sierpnia – św. Klary z Asyżu
 
- w sobotę, 12 sierpnia ­– NMP Świętolipskiej
 
 
3. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach. Szczegóły na plakacie. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę inwestycji w naszym kościele.
 
 
4. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.
 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XVII Niedziela zwykła – 30 lipca 2017 r.
 
 
 
1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii p. Tadeusza Skotnickiego, muzyka, który wspólnie z nami uwielbia śpiewem Pana Boga. Po Mszy św. można będzie nabyć płyty z nagraniami p. Tadeusza.

 
2. W sierpniu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. W piątek z Elbląga wyruszyła Grupa Franciszkańska, dzisiaj z Ostródy wyruszyła lokalna grupa Pielgrzymki Warmińskiej. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 
 
3. W związku z nieobecnością o. Proboszcza wszelkie bieżące sprawy parafialne można załatwiać z o. Kazimierzem, wikariuszem klasztoru.
 
 
4. W środę, 2 sierpnia, obchodzimy święto NMP Anielskiej. Tego dnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 
 
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Okazja do spowiedzi. Przypominamy, że podczas miesięcy wakacyjnych odwiedziny chorych wyłącznie na indywidualne zaproszenie. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45, następnie Msza św. o godz. 10.30.
 
 
6. Ks. Cezary Ruzik SDB wraz z Kołem Biblijnym z parafii św. Jana Bosko zaprasza na „seminarium ewangelizacyjne” pt. „Cztery Prawa Życia Duchowego”. Szczegóły na plakacie.
 
 
7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 
 
8. W tym tygodniu jest jeszcze wolna intencja mszalna w poniedziałek o godz. 8.00 i 18.00.
 
 
9. Wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziękujemy za sprzątanie kościoła w tym tygodniu.
 
 
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 

- Miłosz Krygier, kawaler z tutejszej parafii
 
- Joanna Dębska, panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrózie
 
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
 
11. Kronika żałobna:
 
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:
 
 
- śp. Arkadiusz Krużewski z Morlin, lat 28
 
 
Dobry Jezu a nasz Panie…
 

 
 Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
 
XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2017 r.
 
 
 
1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii członków Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia….
 
 
2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce we wtorek po Mszy św. wieczornej. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia pojazdów będą przekazane na cele misyjne (na zakup środków transportu).
 
 
3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Módlmy się prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
 
 
4. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla pozyskania środków na misje. Zbiórka sprzętu trwać będzie do poniedziałku 24 lipca do godz. 12.00, na placu przy kościele.
 
 
5. Zapraszamy do udziału we wspólnym pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Mamy kilka możliwości:
 
- z Franciszkańską Pieszą Pielgrzymką wyruszyć można 28 lipca z Elbląga
 
- z Franciszkańską Pieszą Pielgrzymką wyruszyć można 4 sierpnia z Gdańska
 
- z Warmińską Pieszą Pielgrzymką wyruszyć można 30 lipca z Ostródy. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele NP NMP w Ostródzie. Szczegółowe informacje na plakatach.
 
 
6. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
 
7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
 
 
8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Tadeusza Skotnickiego, muzyka z Warszawy. Po Mszy św. będzie można nabyć płyty z jego nagraniami. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.


Ogłoszenia duszpasterskie
XV Niedziela zwykła – 16 lipca 2017 r.
 
1. Pamiętajmy w czasie wakacji o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, każdego dnia różaniec odmawiany w kościele o godz. 7.30, 10.00, 14.30 i 17.30, koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 
 
2. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie ostródzkiej. Spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy parafii NP. NMP w Ostródzie.
 
 
3. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla pozyskania środków na misje. Dlatego będzie można oddać bez opłaty, złom elektryczny i elektroniczny (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD). Zbiórka sprzętu trwać będzie do 24 lipca b.r., na placu przy kościele.
 
 
4. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek, 18 lipca o godz. 13.30 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 
 
5. W sobotę, 22 lipca święto św. Marii Magdaleny. Msza św. o godz. 8.00.

6. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świetym dziękujemy za sprzątanie kościoła w tym tygodniu, wszystkim za jakąkolwiek życzliwość i pomoc. Bóg zapłać!
 
 
Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia i udanego wypoczynku!
 

 
7. Są jeszcze wolne intencje mszalne o godz. 18.00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę.
 
 
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XIV Niedziela zwykła – 9 lipca 2017 r.
 
 
 
1. Dziś br. Remigiusz, kleryk naszego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach po Mszy św. rozprowadza za dobrowolną pismo: „Nasze Życie”. Ofiary przeznaczone są na utrzymanie seminarium.
 
 
2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz przesyłane na konto bankowe na spłatę inwestycji w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone koperty, które, podpisane, w dowolnym czasie można przekazywać na wspomniany cel. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów obejmujemy naszą klasztorną modlitwą, a w każdą środę sprawujemy Mszę św. wspólnotową za przyczyną MB Nieustającej Pomocy.
 
 
3. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 
 
4. We czwartek, 13 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie w Lubajnach. Szczegóły na plakacie.
 
 
5. Ogłaszamy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Akcja ta pozwoli nam oczyścić nasze mieszkania, strychy i piwnice z zalegającego niepotrzebnego sprzętu. Akcja zakłada wsparcie konkretnych projektów katolickich – głównie misyjnych. Zbiórka potrwa do soboty 22 lipca. Sprzęt można przywozić i pozostawić w wyznaczonym miejscu na placu przy kościele. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 
 
6. Troskę o czystość kościoła w tym tygodniu powierzamy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.
 
 
7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w poniedziałek i piątek o godz. 18.00.
 
 
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Paweł Koszczał, kawaler, zam. Lubajny
i Aleksandra Jasionowska, panna z tutejszej parafii.
 
Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
 
Wszystkim Gościom życzymy dobrego pobytu w Ostródzie, wyjeżdzającym na urlop udanego wypoczynku a wszystkim pracującym wytrwałości i potrzebnych sił!

Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XIII Niedziela zwykła – 2 lipca 2017 r.
 
 
 
1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Przeznaczone są one na spłatę wykonanych inwestycji w kościele.
 
 
2. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła.
 
 
3. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.
 
 
4. W czwartek, 6 lipca rozpoczyna się kolejny cykl kursów przedmałżeńskich. Początek o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
 
5. Organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 lipca o godz. 11.00 w sali parafialnej. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych porad oraz zabiegów. Zaproszenia na spotkanie znajdują się na półce przy wyjściu z kościoła.
 
 
6. Trwają zapisy do grupy ostródzkiej Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Bliższe informacje na plakacie. Spotkanie organizacyjne w niedzielę, 9 lipca o godz. 19.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
 
7. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Remigiusza Malinowskiego, kleryka II roku naszego franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach. W przyszłą niedzielę br. Remigiusz będzie rozprowadzał pismo seminaryjne pt. „Nasze Życie”.
 
 
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Wojciech Michalski, kawaler z par. NP NMP
i Joanna Waszelewska ze Smykowa.
 

Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić w kancelarii parafialnej.
 
 
 
Ogłoszenia duszpasterskie
 
 
XII Niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 r.
 
 
1. W sobotę, 24 czerwca, o. Bolesław Mika przebywający w naszej parafii w latach 2008-2012 obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Obchody jubileuszowe w Gdyni odbyły się 13 czerwca. Naszą wspólnotę parafialną reprezentowali o. Proboszcz, br. Wincenty i o. Bartłomiej. Dostojnego Jubilata otoczmy naszą modlitwą.
 
 
2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Tego dnia o godz. 14.00 sprzed kościoła wyruszy do Gietrzwałdu 20-osobowa delegacja z naszej parafii wraz z o. Kazimierzem na uroczystości rozpoczęcia objawień gietrzwałdzkich. Tego samego dnia uroczystości imieninowe w Gdańsku będzie obchodził przełożony naszej zakonnej prowincji o. Jan Maciejowski.
 
 
3. Ze względu na wyjazdy do Gietrzwałdu i Gdańska kancelaria parafialna w najbliższy wtorek, 27 czerwca będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy w piątek 30 czerwca.
 
 
4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 
 
4. W samą czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
5. 1 lipca, z racji I-soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 9.45, a następnie na Mszę św. o 10.45.
 
 
6. W czasie wakacji zapraszamy młodzież męską na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, które będą miały charakter rekolekcyjno-wypoczynkowy. Odbędą się one od 28 czerwca do 2 lipca w Łodzi i od 21 do 25 sierpnia w Gdyni. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl.

 
7. Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" serdecznie zaprasza członków i  sympatyków  na mszę świętą w kościele Świętego Dominika Savio w sobotę 1 lipca o godz. 11.00. Po mszy spotkanie w hali sportowej.

 
8. Dobiegają końca prace wykończeniowe schodów prowadzących na chór kościelny. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na spłatę należności za wykonane prace. Dziękuję za Waszą hojność na rzecz budowy naszej świątyni.

 
9. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy w tym tygodniu państwu Ewertowskim i Woźniakom.

 
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się nasi parafianie:
 
Patryk Piejdak i Agnieszka Sobolewska
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.


Ogłoszenia Duszpasterskie
 
 
XI Niedziela zwykła – 18 czerwca 2017 r.
 
 
1. W najbliższy czwartek, 22 czerwca, o godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny przy naszej Szkole Podstawowej.
 
 
2. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 8.00 i 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji, zakonie i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
 
 
3. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 
 
5. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. Msza Święte o godz. 8.00.
 
 
6. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w na stronie www.franciszek.elblag.pl.  
 
 
7. Franciszkanie z DMK w Gdańsku zapraszają na rekolekcje „Mój Anioł i ja… czyli o tym jak zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem” w terminie 7-9 lipca 2017 roku. Więcej informacji oraz zapisy: http://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/moj-aniol-i-ja-czyli-o-tym-jak-zaprzyjaznic-sie-ze-swoim-aniolem-strozem/
 
8. Zapowiedzi przedślubne
 
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 
Łukasz Nowogrodzki, kawaler, parafia Skierbieszów
 
Ewelina Tyszek, panna, parafia tutejsza
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
Ogłoszenia Duszpasterskie
 
 
Niedziela Najświętszej Trójcy – 11 czerwca 2017 r.
 
 
1. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę. Przeznaczamy je na spłatę należności za sedille.
 
 
2. We wtorek, 13 czerwca, w kościołach franciszkańskich obchodzić będziemy święto św. Antoniego z Padwy. Tego dnia odbędzie się kolejne nabożeństwo fatimskie. Szczegóły na plakacie.
 
 
3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 10.00. Dziękujemy za ofiary zbierane po domach na kwiaty do wystroju ołtarzy. W intencji ofiarodawców będzie sprawowana Msza św. o godz. 10.00. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało w środę 14 czerwca o godz. 19.00 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze. Prosimy też o udekorowanie okien na trasie procesji.
 
 
4. Zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 16 do 18 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl.
 
 
5. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca odbędzie się Msza św. prymicyjna, którą odprawi o. Karol Wesołowski. Prymicjant pochodzi z Lęborka. Święcenia kapłańskie otrzymał w naszym kościele 20 maja.
 
 
6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele gościć będziemy Teatrzyk Fioretti z par. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej Szczecińskiej. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na sztukę: „Jezus potrzebuje Cię, by kochać”.
 
 
7. Rada Osiedla Wzgórze Św. Franciszka z Asyżu serdecznie zaprasza na Rodzinny Piknik w niedzielę, 18 czerwca w godz. 14.00 – 16.00 na Orliku przy ul. Ćwiklińskiej.
 
 
8. Parafia Św. Jana Bosko zaprasza na Festyn Rodzinny w niedzielę, 18 czerwca od godz. 13.00.
 
 
9. W najbliższą niedzielę, 18 czerwca, w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się V Koncert Ewangelizacyjny „… by Świat usłyszał”. Wystąpi zespół Gospel Rain wraz z uczestnikami warsztatów muzycznych oraz chórem dziecięcym. Rozpoczecie koncertu o godz. 18.30. Wstęp wolny. Informacje na plakacie.
 
 
10. Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Dziś przy wyjściu z kościoła rozdawane są ulotki zapraszające do uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce. W środku ulotki istnieje również możliwość złożenia własnych intencji - próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wpiszemy pielgrzymi będą się codziennie modlić podczas różańca, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania, a na koniec 11 sierpnia na Jasnej Górze w tych wszystkich intencjach będzie sprawowana Msza Święta.

 
11. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw oraz osób przygotowujących się do wejścia w związek małżeński w terminie 30 czerwca do 2 lipca w DMK w Gdańsku. Szczegóły oraz zapisy na stronie http://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/dialog-malzenski-droga-do-bliskosci-i-milosci/

12. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.
 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego – 04 czerwca 2017 r.
 
 
1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. O godz. 10.00 Msza św. prymicyjna, którą odprawi ostródzianin ks. Kamil Młyński. O godz. 15.30 Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło. O godz. 18.00 Msza św. połączona ze spotkaniem kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum.
 
 
2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszach św. przeprowadzona jest zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 
 
3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 
 
4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 
 
5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej prowincji i naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.
 
 
6. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 
 
7. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz wszystkich chętnych zapraszamy na dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w godz. 10.00 – 16.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Program modlitw podany jest na plakacie.
 
 
8. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje w kościele. Tym razem przeznaczymy ją na spłatę sedilli.

 
9. Katecheta Grzegorz Wróbel organizuje  8 - dniową pielgrzymkę autokarową  do Medjugorie w terminie 06 - 13 sierpnia 2017 r. Koszt - 630zł i 200 EURO. Kontakt: Grzegorz Wróbel    89 6468156   504 196 525   
 
 
10. Dom Św. Maksymiliana w Gdańsku zaprasza na rekolekcje pt. „Ucieczka Jonasza, o lęku przed Bogiem” – Lectio Divina w terminie 16-18 czerwca 2017 roku.
 
Harmonogram pozostałych rekolekcji weekendowych dostępny na plakacie. http://rekolekcjefranciszkanskie.pl/wydarzenie/ucieczka-jonasza-o-leku-przed-bogiem-lectio-divina/
 
 
11. Zapraszamy na dwudniowe rekolekcje dla małżeństw w Domu Misyjnym w Pieniężnie w dniach 16-18 czerwca. Szczegóły na plakacie.

 
12. Polski Związek Niewidomych, zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne lub chore na wspólną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium „Krzyża Świętego” w Klebarku Wielkim. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 24.06.2017r. Osoby zainteresowane pielgrzymką prosimy o kontakt z biurem Polskiego Związku Niewidomych ul. Jana III Sobieskiego 9/115 lub telefonicznie 89-646-48-12. Szczegóły na plakacie.

 
13. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Szczegóły na plakatach.

 
14. Za tydzień, w czwartek 15 czerwca, przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Przygotowanie ołtarzy, dekoracje i kwiaty - według już dobrej wypracowanej tradycji w naszej Parafii. Podobnie jak w ubiegłych latach, osoby organizujące przygotowanie ołtarzy będą w tym tygodniu zbierać w mieszkaniach ofiary na kwiaty. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 a procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało w środę 14 czerwca o godz. 19.00 przed kościołem. Zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynosić w każdej chwili do przedsionka w klasztorze.

 
15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 
- Damian Markowski, kawaler, Olsztyn par. św. Wawrzyńca
 
- Laura Poza, panna, par. tutejsza
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 28 maja 2017
 
 
 
1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Zbiórka na boisku przy Gimnazjum Nr 1 (wejście od ul. Piłsudskiego). Wymarsz około godz. 14.00. Zakończenie festynem w Amfiteatrze. Szczegółowe informacje na plakacie.
 
 
2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
 
 
3. W najbliższy wtorek, 30 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna ze względu na udział wszystkich kapłanów w konferencji dekanalnej. Interesantów zapraszamy w piątek, 2 czerwca bądź też prosimy o kontakt telefoniczny.
 
 
4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne w salce w sprawie festynu parafialnego.
 
 
5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 
 
6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 
 
7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godz. 8.00 i od 17.30. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45 i dodatkowa Msza św. o godz. 10.30. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich członków wspólnoty Żywego Różańca.
 
 
8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca odbędzie się zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 
9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 
 
10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, ks. Kamil Młyński, pochodzący z parafii św. Ojca Pio w Ostródzie odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla wspólnoty Wiara i Światło. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas II gimnazjum, zainteresowanych przygotowaniami do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 
 
11. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną czy przekazywane w inny sposób. W ostatnim czasie do kościoła zostały sprowadzone sedilie do prezbiterium kościoła. W najbliższym czasie zostaną także zamontowane specjalne poręcze do schodów na chór kościoła.
 
 
12. Dziękuję także wszystkim zaangażowanym w przygotowania do święceń kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej. Panu Julianowi Pawłowskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury w Ostródzie za wypożyczenie krzeseł dla koncelebransów, panu Kędzierskiemu za przetransportowanie krzeseł, scholi za oprawę muzyczną, dziękuję za przygotowanie procesji prymicyjnej z domu o. Bartłomieja, za dekoracje i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzam wspólnocie Żywego Różańca.
 
 
13. W ubiegłym tygodniu zmarła:
 
Śp. Janina Hanzek, lat 65 z ul. Jaracza
 
 
ziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.
 
 
 
1. W dniu wczorajszym ks. Abp Józef Górzyński udzielił święceń kapłańskich trzem diakonom naszej franciszkańskiej prowincji zakonnej. Jednym spośród nich był nasz parafianin, o. Bartłomiej Ewertowski, który dzisiaj o godz. 11.30 odprawi Mszę Prymicyjną. Wcześniej, ok. godz. 11:00, sprzed domu Prymicjanta (blok na ul. Jaracza 14B) wyruszy procesja do kościoła. O. Bartłomiej zaprasza również na Mszę świętą w poniedziałek na godz. 18:00, którą odprawi w intencji wszystkich przyjaciół, znajomych i tych, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przebieg uroczystości prymicyjnych. Po Mszy zaprasza na spotkanie przy kawie i ciastku w sali klasztornej.
 
 
2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę należności za inwestycje w kościele zrealizowane w ostatnim czasie. Przy tej okazji dziękujemy bardzo wielu mieszkańcom naszej parafii, pragnącym zachować anonimowość, którzy bezinteresownie zaangażowali się w sprawy budowlano-elektryczne, dekoracyjne czy związane z przygotowaniami do święceń kapłańskich i Mszy św. prymicyjnej.
 
 
3. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
 
 
4. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Ostródzie zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi we wtorek, 23 maja w godz. 9.00 – 12.00 w kaplicy przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.
 
 
5. We środę, 24 maja, obchodzić będziemy uroczystość 3. rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie dawniejszy proboszcz ks. kan. Marek Rengiel. Zachęcam do wspólnej modlitwy dziękczynienia Bogu za dar naszej świątyni z prośbą o Boże błogosławieństwo dla wszystkich parafian, ofiarodawców, dobrodziejów i budowniczych kościoła.
 
 
6. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Ostródzie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną organizuje spotkanie autorskie - promocję książki "Gietrzwałd - 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków - na trudne czasy" Grzegorza Kasjaniuka w czwartek, 25 maja 2017 roku w czytelni na zamku o godzinie 18:00.
 
 
7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 
 
8. W przyszłą niedzielę, 28 maja, zapraszamy na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Zbiórka o godz. 13.30 na boisku przy Gimnazjum Nr 1 (wejście od ul. Piłsudskiego). Wymarsz około godz. 14.00. Zakończenie festynem w Amfiteatrze. Szczegółowe informacje na plakacie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
V Niedziela Wielkanocna -     14 maja 2017
 
 
 
1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii męską grupę czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie  z Zielonej Góry dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin. Będzie można nabyć od nich „Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP”.
 
 
2. Dziś przeżywamy uroczystość rocznicy I-Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Codziennie gromadzimy się też na modlitwie z dziećmi, które przeżywają tzw. Biały Tydzień. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za bardzo dokładne posprzątanie kościoła. O 15.30 dzisiaj Msza św. dla wspólnoty Wiara i Światło.
 
 
3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 
 
4. We wtorek, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

 
5. Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział w Ostródzie serdecznie zaprasza na prelekcję pt. ,,Orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej” w czwartek  18 maja o godzinie 17.00, którą poprowadzi ks. kan. dr hab.  Krzysztof  Bielawny. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym przy parafii pw. NPNMP w Ostródzie.    
 
6. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" organizuje w sobotę, 20 maja o godzinie 14:00 w Szkole Salezjańskiej w Ostródzie warsztaty dla rodziców, nauczycieli i wszystkich chętnych pod tytułem "Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu". Warsztaty są bezpłatne. Prowadzić je będzie psycholog Aleksandra Karasowska, która przez wiele lat prowadziła terapię dzieci a także szkolenia i konsultacje dla rodziców. Prowadzi także wykłady dla rodziców chrześcijańskich w parafiach.

 
7 Zespół Szkół Salezjańskich organizuje Dominikalia: „Bajkową majówkę”. Święto radości dzieci i młodzieży odbędzie się w sobotę, 20 maja od godz. 10.30 do 14.30. W dniu 20 maja będzie też kolejny dzień otwarty dla kandydatów do szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.   

 
8. Także w sobotę, 20 maja o godz. 11.00 w naszym kościele odbędą się święcenia kapłańskie. Ks. Abp Józef Górzyński udzieli święceń trzem diakonom naszej prowincji zakonnej: z Kwidzyna, Lęborka i Ostródy.                                                             
 
 
9. W najbliższą niedzielę 21 maja o godz. 11.30 nasz parafianin o. Bartłomiej Ewertowski odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym kościele i udzieli nam błogosławieństwa, za które możemy uzyskać odpust zupełny. Prymicję poprzedzi procesja ok. godz. 11.00, która wyruszy spod bloku na ul. Jaracza 14B do kościoła. Prymicjant o. Bartłomiej zaprasza również w poniedziałek na godz. 18.00 na Mszę świętą, którą odprawi w intencji wszystkich przyjaciół, znajomych i tych, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w przebieg uroczystości prymicyjnych. Po tej Mszy zaprasza na spotkanie przy kawie i ciastku w sali klasztornej.
 
 
10. Przed nadchodzącymi uroczystościami proszę o sprzątanie kościoła wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
 
11. W przyszłą niedzielę, 21 maja taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele. W trakcie realizacji są schody prowadzące na chór. W najbliższych dniach mają pojawić się specjalne poręcze. Dziękuję z całego serca za Waszą hojność na rzecz naszej świątyni!
 
 
12. W dniach od 16-18 czerwca w Ostródzie po raz kolejny odbędą się warsztaty wokalno instrumentalne. W tym roku poprowadzą je muzycy zespołu Gospel Rain. Finałem warsztatów będzie Koncert Ewangelizacyjny „…by Świat usłyszał”. Odbędzie się on w ostródzkim amfiteatrze 18 czerwca o 18.30.
 
 
13. Kronika żałobna
 
W ubiegłym tygodniu zmarła: śp. Stanisława Łączyńska z ul. Jaracza, lat 90. Pogrzeb we środę o godz. 12.00.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017
 
 
 
1. Dziś gościmy w naszej parafii o. Roberta Twardokusa, który w naszej prowincji zakonnej jest asystentem ds. powołań. Dzieli się on z nami doświadczeniami animacji powołaniowej. My natomiast przez wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i św. Maksymiliana prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o świętość życia powołanych. Możemy także wesprzeć formację zakonną i seminaryjną ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła.
 
 
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz organizacji uroczystości prymicyjnych o. Bartłomieja oraz na prezent od całej parafii dla Prymicjanta.
 
 
3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku codziennie o godz. 17.30.
 
 
4. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy wszystkich pracujących oraz osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.
 
 
5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 
 
6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie będzie tego dnia środowej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz dyżuru spowiedzi popołudniowej. Po Mszy św. wieczornej nastąpi spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych celem omówienia przygotowań do święceń i Mszy św. Prymicyjnej.
 
 
7. 4 maja, w I-czwartek miesiąca, modlimy się w intencji kandydatów do święceń kapłańskich a w sposób szczególny w intencji naszego parafianina, o. Bartłomieja. W ich intencji modlimy się podczas nabożeństwa majowego i Mszy św. wieczornej.
 
 
8. W I-piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną oraz okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
 
 
9. W I-sobotę miesiąca, 6 maja zapraszamy na uroczystości związane ze 100-leciem powstania Rycerstwa Niepokalanej oraz z otwarciem ulicy św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 9.45 nabożeństwo różańcowe a o 10.30 Msza św. koncelebrowana przez zaproszonych gości pod przewodnictwem prowincjała o. Jana Maciejowskiego. Po Mszy św. procesyjnie udamy się aby być świadkami otwarcia ulicy św. Maksymiliana.
 
 
10. Uroczystość I-Komunii św. będzie miała miejsce w sobotę, 13 maja, o godz. 11.00. Rocznica I-Komunii św. będzie w niedzielę, 14 maja, o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rocznicowych w przyszłą niedzielę, 7 maja, o godz. 11.30.
 
 
11. Organizujemy wyjazd na musical „Karol” o życiu Jana Pawła II w niedzielę 12 listopada o godz. 18.30 – Gdańsk Ergo Arena. Bilet w cenie 130 zł oraz dojazd to łącznie 160 zł. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy na ten spektakl.
 
 
12. Od najbliższego czwartku, 4 maja, rozpocznie się cykl obowiązkowych katechez dla narzeczonych w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godz. 19.00.
13. Troskę o czystość świątyni w tym tygodniu powierzamy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej.
 
 
14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się nasi parafianie: Paweł Jerzynowski i Kornela Florczak. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017
 
 
 
1. Dziś gościmy w naszej parafii o. Roberta Twardokusa, który w naszej prowincji zakonnej jest asystentem ds. powołań. Dzieli się on z nami doświadczeniami animacji powołaniowej. My natomiast przez wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i św. Maksymiliana prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o świętość życia powołanych. Możemy także wesprzeć formację zakonną i seminaryjną ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła.
 
 
2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz organizacji uroczystości prymicyjnych o. Bartłomieja oraz na prezent od całej parafii dla Prymicjanta.
 
 
3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku codziennie o godz. 17.30.
 
 
4. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy wszystkich pracujących oraz osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.
 
 
5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 
 
6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej nastąpi spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych celem omówienia przygotowań do święceń i Mszy św. Prymicyjnej.
 
 
7. 4 maja, w I-czwartek miesiąca, modlimy się w intencji kandydatów do święceń kapłańskich a w sposób szczególny w intencji naszego parafianina, o. Bartłomieja. W ich intencji modlimy się podczas nabożeństwa majowego i Mszy św. wieczornej.
 
 
8. W I-piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną oraz okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.
 
 
9. W I-sobotę miesiąca, 6 maja zapraszamy na uroczystości związane ze 100-leciem powstania Rycerstwa Niepokalanej oraz z otwarciem ulicy św. Maksymiliana Marii Kolbego. O godz. 9.45 nabożeństwo różańcowe a o 10.30 Msza św. koncelebrowana przez zaproszonych gości pod przewodnictwem prowincjała o. Jana Maciejowskiego. Po Mszy św. procesyjnie udamy się aby być świadkami otwarcia ulicy św. Maksymiliana.
 
 
10. Uroczystość I-Komunii św. będzie miała miejsce w sobotę, 13 maja, o godz. 11.00. Rocznica I-Komunii św. będzie w niedzielę, 14 maja, o godz. 11.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rocznicowych w przyszłą niedzielę, 7 maja, o godz. 11.30.
 
 
11. Organizujemy wyjazd na musical „Karol” o życiu Jana Pawła II w niedzielę 12 listopada o godz. 18.30 – Gdańsk Ergo Arena. Bilet w cenie 130 zł oraz dojazd to łącznie 160 zł. Od dzisiaj przyjmujemy zapisy na ten spektakl.
 
 
12. Od najbliższego czwartku, 4 maja, rozpocznie się cykl obowiązkowych katechez dla narzeczonych w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie o godz. 19.00.
 
 
13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się nasi parafianie: Paweł Jerzynowski i Kornela Florczak. Ktokolwiek wiedziałby o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017
 
 
1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 
 
2. Dzisiaj zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w kościele o godz. 15.00. Wspólnota Wiara i Światło gromadzi się dzisiaj na Mszy św. o godz. 15.30. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I – Komunii św. dzisiaj o godz. 11.30.
 
 
3. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na wsparcie bieżącej działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii, a przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 
 
4. W tym roku obchodzimy 140. rocznicę objawień Maryi w Gietrzwałdzie oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Gietrzwałd to jedyne w Polsce uznane przez Kościół miejsce objawień Maryi. Objawiła się Ona dwóm dziewczynkom: 13-letniej Justynie Szafryńskiej oraz 12-letniej Barbarze Samulowskiej. Maryja przemówiła do nich po polsku, a na ich pytanie: "kto ty jesteś?" odpowiedziała: "Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta!". Gdy zapytały: czego żądasz Matko Boża? Maryja odpowiedziała: "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!". Główne uroczystości odbędą się 10 września, ale świętowanie zaczęło się już 21 kwietnia od pielgrzymki maturzystów z Warmii i Mazur. W gablocie można przeczytać szczegółowy harmonogram uroczystości jubileuszowych. W nawiązaniu do próśb Maryi zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele o godz. 7.20, 10.00, 14.30 i 17.30.
 
 
5. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W modlitwie pamiętamy o Księdzu Arcybiskupie seniorze Wojciechu.
 
 
6. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 
 
7. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 
 
8. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 
 
9. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są specjalne formularze, przy pomocy których możemy wysłać nasze intencje, które będą polecone 13 maja o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej  podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na zakup rowerów dla katechistów w Republice Środkowej Afryki.
 
 
10. Młodzież męską pragnącą zbliżyć się do Boga, szukającą własnej drogi życia zapraszamy na kolejny „Franciszkański Weekend Powołaniowy”. Odbędzie się on w najbliższy weekend od 28 do 30 kwietnia w Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na plakacie, w zakrystii lub klasztorze.   
 
 
11. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za poświąteczne wysprzątanie kościoła w tym tygodniu.

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                             16 kwietnia 2017
 
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 
Msza w dzień
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
1. Po wydarzeniu Liturgii Wigilii Paschalnej, w czasie której, w nocy dokonała się tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa radujemy się dzisiaj z prawdy, że Jezus żyje! On prawdziwie zmartwychwstał! Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w Liturgii Triduum Paschalnego, a zwłaszcza tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jej przygotowania, że tak pięknie przebiegły te święte dni Triduum Paschalnego. Dziękuję ojcom i braciom. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza – do Ministrantów Mężów, Lektorów, Ministrantów i Kandydatów oraz do chóru przygotowanemu przez naszą panią Karolinę – Bóg zapłać! Dziękuję pani Bożenie za przygotowanie dekoracji kwiatowych, wszystkim zaangażowanym w sprzątanie kościoła, przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i świątecznej dekoracji ołtarza i chrzcielnicy – Bóg zapłać! Panu Śliwińskiemu za ufundowanie i wykonanie tabernakulum do Ciemnicy, wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu – Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli nam różne smakowite dary na świąteczny stół. Niech błogosławieństwo Jezusa Zmartwychwstałego będzie dla Was najlepszą nagrodą. Dziś Msze Święte o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i 18.00.  Po każdej Mszy św. bracia klerycy z naszego WSD w Łodzi-Łagiewnikach rozprowadzają seminaryjne pismo „Nasze Życie”, z którego dochód przeznaczony jest na utrzymanie seminarium.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a zatem: o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na KUL.
 
 
3. Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy codziennie o godz. 15.00 razem z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone są na wsparcie bieżącej działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii, a przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
 
 
4. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary na tacę inwestycyjną lub wpłacają je na konto. Zamówione już zostały dwa mikrofony bezprzewodowe.
 
 
5. W najbliższy piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
 
6. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy w tym tygodniu wspólnocie Żywego Różańca.
 
 
Wszystkim naszym Parafianom, Gościom, Sympatykom i Jubilatom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy zdrowia, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień!
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 09.04.2017 r.
 
 
1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
 
 
2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.
 
 
3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy braci kleryków z franciszkańskiego WSD w Łodzi-Łagiewnikach: br. Józefa i br. Adriana. Życzymy im dobrego pobytu w Ostródzie. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzać seminaryjne pismo: „Nasze Życie”.
 
 
4. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
 
 
5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią o. Kazimierz odwiedzi swoich podopiecznych z posługą sakramentalną w przyszłą środę, 12 kwietnia.
 
 
6. W czasie Triduum będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadać w Wielki Czwartek i Piątek od godz. 16.00 do 17.30, a w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 12.00. Prosimy o nie odkładanie jej na ostatnią chwilę! Uwaga – nie będziemy spowiadać w święta!
 
 
7. W naszej Świątyni podczas Triduum Paschalnego zapraszamy na modlitwę całego Kościoła – na Liturgię Godzin (modlitwę brewiarzową). Jutrznia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00. Godzina Czytań i Modlitwa w ciągu dnia o godz. 12.00. W Wielką Sobotę Nieszpory o godz. 16.00. Po Nieszporach zamknięcie kościoła do godz. 21.00. W tym czasie nastąpi sprzątanie i przygotowanie wystroju.
 
 
8. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, które procesyjnie złożymy przed ołtarzem.
 
 
9. Na progu Wielkiego Tygodnia zapraszamy do włączenia się w inicjatywę młodych katolików redagujących stronę www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, którą będzie można podjąć od Wielkiego Czwartku.

 
10. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00.

 
11. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów od 9.00 do 14.00. W Morlinach błogosławieństwo pokarmów o 10.00.

 
12. W sobotni wieczór o godz. 21.00 rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Przynosimy ze sobą świece.
 
 
13. W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o 6.00 a po niej Msza św. sprawowana w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru, fundatorów kwiatów i dekoracji Bożego Grobu. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
 
 
14. Zebranie Rady Osiedla Wzgórze Św. Franciszka z Asyżu odbędzie się w poniedziałek, 10 kwietnia o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Osiedle Młodych. W zebraniu weźmie udział Burmistrz Miasta Ostróda p. Czesław Najmowicz.
 
 
15. W środę, 12 kwietnia po Mszy porannej (ok. godz. 9.00) rozpoczniemy gruntowne sprzątanie naszego kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian (bez względu na przynależność do grup) o pomoc w jego posprzątaniu! Ponadto, prosimy o taką pomoc w Wielką Sobotę po Nieszporach, a więc ok. godz. 16.30.

 
16. W naszym kościele codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku, o godz. 15.00 odmawiać będziemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada w Drugą Niedzielę Wielkanocną.

 
17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz przekazywane na konto parafialne. Tym razem przeznaczamy je na renowację nagłośnienia w naszym kościele.

 
18. Panie ze wspólnot parafialnych rozprowadzają przed kościołem palemki a ministranci babeczki do święconki na stół wielkanocny.

 
19. Kronika żałobna:
Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą w zeszłym tygodniu
śp. Eulalię Ziółkowską z ul. Jaracza, lat 70.

 
Życzymy obfitego w Boże łaski Wielkiego Tygodnia!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017 r.
 
 
1. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.
 
 
2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 
 
3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wykup kościołów poewangelickich. Tacę z Niedzieli Palmowej przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.
 
 
4. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.
 
 
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, o godz. 17.30, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa i będziemy prosili w intencji naszego parafianina o. dk. Bartłomieja. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek o. Proboszcz odwiedzi swoich podopiecznych. O. Kazimierz, ze względu na głoszone rekolekcje, odwiedziny chorych przekłada na Wielką Środę, 12 kwietnia.
 
 
6. W czwartek, 6 kwietnia, po Mszy wieczornej zapraszamy przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych na spotkanie organizacyjne dotyczące liturgii Wielkiego Tygodnia.
 
 
7. W sobotę, 8 kwietnia w auli parafialnej będzie miał miejsce II Oratoryjny Turniej Judo.
 
 
8. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 
 
9. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni rodzinie państwa Ewertowskich i Woźniaków.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017 r.
 
 
1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 
 
2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.
 
 
3. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i świąteczny wystrój ołtarza. W intencji wszystkich ofiarodawców modlić się będziemy podczas Mszy św. o poranku Zmartwychwstania.
 
 
4. Taca zebrana w przyszłą niedzielę przeznaczona jest w naszej Archidiecezji na wykup kościołów poewangelickich.
 
 
5. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą w nawach bocznych kościoła, przybliżającą ochronę życia poczętego.
 
 
6. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa o 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych.
 
 
7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. 1 kwietnia nabożeństwo różańcowe o 9.45 a o 10.30 Msza św.

8. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę państwa Ewertowskich i Woźniaków.
 
9. W tym tygodniu zmarł:
 
Śp. Piotr Sztramski z Morlin, lat 78.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.
 
 
1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla wspólnoty „Wiara i Światło”.
 
 
2. Zapraszamy na niedzielne gorzkie żale o godz. 17.00 i na piątkową drogę krzyżową ulicami naszej parafii bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, tj. o godz. 18.30. Wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00 i 17.30.
 
 
3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. W poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. W naszych modlitwach pamiętajmy o Najdostojniejszym Solenizancie J.E. Arcybiskupie Józefie.
 
 
4. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszym kościele o godz. 8.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
 
 
5. Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można będzie uroczyście złożyć w przyszłą niedzielę, 26 marca, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy drzwiach kościoła.
 
 
6. Ze względu na przyjęte obowiązki duszpasterskie w sąsiednich parafiach (rekolekcje, spowiedź) kancelaria parafialna w najbliższy wtorek, 21 marca będzie nieczynna. Interesantów zapraszamy w piątek, 24 marca. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (668 419 885).
 
 
7. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 w kościele św. Dominika Savio odbędzie się Msza św. i koncert uwielbienia pod nazwą: „Ostródzka Łódź Ratunkowa”. Jest to nowe wydarzenie muzyczno-religijne, przygotowane dla młodzieży przez młodzież, Salezjańskie gimnazjum i liceum oraz stowarzyszenie „… By Świat Usłyszał”.

 
 
8. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. Przez cały Wielki Post ofiary na ten cel można składać do skarbony w kruchcie w głównym wejściu do kościoła. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. rezurekcyjna.

 
9. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

 
10. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Szczegóły na plakacie.

 
11. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru – wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za sprzątanie kościoła od nas wszystkich składamy z serca – serdeczne „Bóg zapłać”.
 
 
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 
Paweł Miecznik, kawaler, zam. par. Krekole
 
Anna Chyżyńska, panna, par. tut.
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o ich zgłoszenie.
 
 
Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy zdrowia, pokoju i dobra, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień nowego tygodnia!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
II Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2017
 
 
 
1. Drugą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Damian Derdziński ze Sławna. Serdecznie witamy rekolekcjonistę i otaczamy go naszą modlitwą prosząc o potrzebne dary Ducha Świętego. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym czasie będzie też okazja do spowiedzi. Przybędą do nas zaproszeni księża spowiednicy. Rekolekcje dla dzieci o godz. 10.00 (klasy 0-III) i o godz. 11.00 (klasy IV-VI). Prosimy rodziców by zainteresowali się udziałem swoich dzieci w rekolekcjach. Przypominamy, że uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych na terenie parafii, gdzie mieszczą się ich szkoły.
 
 
2. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji wielkopostnych w internecie przygotowanych przez redakcję FranciszkanieTV. Rekolekcje zatytułowane są „Oddechy”, a oglądać je można w każdy poniedziałek, środę i piątek Wielkiego Postu. Szczegóły na plakacie lub na www.franciszkanie.tv
 
 
3. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 (dzieci) i o godz. 17.30 (dorośli i młodzież) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali.
 
 
4. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.
 
 
5. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 
 
6. Salezjanie serdecznie zapraszają chętnych do udziału w tworzeniu Misterium Męki Pańskiej. Próby w piątki o godz. 18.00 w budynku szkoły salezjańskiej. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 
 
7. Młodzież męską zapraszamy na „Franciszkański Weekend Powołaniowy” od 17 do 19 marca przy naszym klasztorze w Darłówku. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl.
 
 
8. Franciszkański Sekretariat Misyjny w Gdyni organizuje akcję „Woreczek ryżu” wspierającą pomoc dzieciom w Kenii i Ekwadorze, gdzie posługują nasi misjonarze. Akcja ma trzy wymiary: postu – w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem; jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki, składamy jako ofiarę dla potrzebujących; modlitwy – wspominamy w modlitwie ubogich, głodnych i cierpiących.
 
 
9. Duszpasterz Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej zaprasza do udziału w pielgrzymkach organizowanych do Ziemi Świętej, Włoch oraz po sanktuariach w innych miejscach Europy i Świata. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

 
10. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie obchodzić będzie 27 maja 2017 r. jubileusz 70-lecia istnienia. Do uczestnictwa w tym święcie zaprasza się absolwentów, byłych pracowników szkoły oraz osoby i firmy współpracujące ze szkołą. Szczegóły ulotkach w gablocie.

 
11. Przez cały czas Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu do skarbonki przy wyjściu z kościoła. Przy wyjściu z kościoła pozostały jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

 
12. W przyszła sobotę, 18 marca odbędą się dni otwarte w Salezjańskiej Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym w godz. 9.30 -13.00.
 
 
13. W ramach obchodów 100-lecia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej Msza św. w czwartek, 16 marca, a po niej nabożeństwo eucharystyczne.
 
 
14. W czwartek, 16 marca, wraz z parafią św. Jana Bosko, organizujemy wyjazd do kina w Łukcie na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie.  Zapisy dzisiaj wraz z opłatą 20 zł za autokar i bilet w zakrystii.
 
 
15. Troskę o czystość świątyni powierzamy w tym tygodniu wspólnocie FZŚ.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.
 
 
1. Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. W piątki w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży, a w niedziele o godz. 17.00 gorzkie żale.
 
 
2. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
 
 
3. W przyszłą niedzielę, 12 marca, na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Damian Derdziński ze Sławna. Rekolekcje potrwają do środy 15 marca. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00 i 18.00.
 
 
4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 
 
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-Komunii św.
 
 
6. Dzisiaj zbierana jest tzw. taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na spłatę należności za schody do kościoła.
 
 
7. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 
 
8. Jednym z uczynków wielkopostnych jest jałmużna. Pod chórem zostały wyłożone skarbonki, które możemy zabrać ze sobą i przez okres Wielkiego Postu będziemy zbierać ofiary dla potrzebujących. Skarbonki złożymy uroczyście w procesji ofiarniczej w czasie liturgii Wielkiego Czwartku.
 
 
9. Pod chórem do skarbonki – świecznika przez cały okres Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz do dekoracji kościoła na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszystkich ofiarodawców w sposób szczególny modlić się będziemy podczas uroczystej Mszy św. po procesji rezurekcyjnej.
 
 
10. Franciszkanie z Gdańska zapraszają na rekolekcje wielkopostne w oparciu o ikonę krzyża z San Damiano w dniach 17-19 marca.  Szczegóły na stronie dmk.pl.
 
 
11. Organizowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do Wilna na Święto Miłosierdzia Bożego w terminie 21 – 23 kwietnia 2017 r. Koszt 140 zł i 70 Euro. Bliższe informacje w zakrystii.
 
 
12. W gablotach na plakatach informacje o:
- wyjeździe na V Jubileuszowe Uwielbienie Jezusa na Stadionie Narodowym w Warszawie 1 lipca
 
- Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą
 
- pielgrzymce do Fatimy i innych miejsc pielgrzymkowych
 
 
13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
 
Radosław Lendzion, kawaler, par. tutejsza
 
Marzena Maliszewska, panna, Liwa par. MB Częstochowskiej
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest do zgłoszenia w kancelarii parafialnej
 
 
14. Kronika żałobna:
 
W ostatnim tygodniu zmarł
 
Śp. Jerzy Rynkowski z ul. Jaracza, lat 80
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
VIII Niedziela Zwykła - 26 lutego 2017 r.
 
 
 
1. We wtorek, 28 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna w związku z udziałem kapłanów w Konferencji Rejonowej duchowieństwa Archidiecezji Warmińskiej. Interesantów zapraszamy do kancelarii w piątek, 3 marca.
 
 
2. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18.  a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
 
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 
 
4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od II Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 12 marca. Szczegółowy plan zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 
 
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza św. w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w intencji naszego parafianina o. dk. Bartłomieja o dobre przygotowanie do święceń kapłańskich. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a następnie Msza św. o godz. 10.30.
 
 
6. W sobotę, 4 marca ulicami Ostródy przejdzie II Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod hasłem: „W hołdzie Pannom Niezłomnym”. O godz. 16.00 Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych i przemarsz do zamku na część historyczno-artystyczą. Szczegóły na plakacie.
 
 
7. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza, polskiego królewicza. W intencji Solenizanta o. Kazimierza modlić się będziemy w przyszłą niedzielę, 5 marca podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 

8. Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" serdecznie zaprasza członków i  sympatyków  na mszę świętą w kościele Świętego Dominika Savio w sobotę, 4 marca o godz. 11.00. Po mszy spotkanie w hali sportowej.
 
 
9. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 
 
10. W przyszłą niedzielę, 5 marca odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
 
 
11. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy tacę inwestycyjną na spłatę należności za schody do kościoła.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
VII Niedziela Zwykła - 19 lutego 2017
 
 
 
1. W przyszłą niedzielę, 26 lutego obchodzić będziemy 85. rocznicę urodzin br. Wincentego. Msza św. w intencji Jubilata zostanie odprawiona o godz. 10.00. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na zakup kwiatów dla Jubilata.
 
 
2. Także w przyszłą niedzielę, 26 lutego z okazji zbliżającego się święta Św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy zapraszamy, na godz. 13.30 do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP na uroczystą Mszę św., ku czci św. Kazimierza, Królewicza. Po Mszy św. – ok. godz. 14.15 odbędzie się przemarsz z kościoła na Jarmark Kaziukowy przy hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 22a. O godz. 15.30 nastąpi oficjalne otwarcie XIX Kaziuków Wileńskich w Ostródzie, w hali sportowej. Wstęp wolny.
 
 
3. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Ostródzie zaprasza na tzw. „dni otwarte” w najbliższą sobotę, 25 lutego w godzinach 9.30 – 13.00 .
 

4. Dzisiaj po koronce do Bożego Miłosierdzia spotkanie przedstawicieli wspólnot parafialnych.
 
 
5. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego Franciszka.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary na spłatę witraża złożone na tacę czy poprzez przelew bankowy. Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Wszystkim za każdą życzliwość i bezinteresowne dobro odwzajemniamy nieustanną modlitwą. Msza św. za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów jest odprawiana w każdą środę o godz. 18.00.
 
 
7. Kronika żałobna
 
W tym tygodniu odszedł do wieczności
 
Śp. Jan Fiałkowski z ul. Jaracza, lat 59
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
VI Niedziela Zwykła - 12 lutego 2017 r.
 
 
1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Zgodnie z zapowiedzią są one przeznaczone na spłatę należności za witraże.
 
 
2. Senior naszego konwentu, br. Wincenty w minionym tygodniu skończył 85 lat. Obecnie przebywa w sanatorium. Po jego powrocie złożymy mu życzenia w niedzielę 26 lutego podczas Mszy św. o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę, 19 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na kwiaty dla Jubilata.
 
 
3. W przyszłą niedzielę, 19 lutego po koronce do Bożego Miłosierdzia zapraszamy przedstawicieli wspólnot parafialnych na spotkanie w salce.
 
 
4. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. Jest to Dzień Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, czczonego jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 
 
5. W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Ostródzie organizuje spotkanie z Kajetanem Rajskim, redaktorem naczelnym Kwartalnika "Żołnierze Wyklęci" pod tytułem "Obrońcy Wiary - Katolickie oblicze Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 19 lutego o godzinie 15:30 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

 
6. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 
7. W minionym tygodniu zmarła:
 
Śp. Henryka Banaszewska, lat 87 z ul. Jaracza, pochowana w Stębarku

 
Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
V Niedziela Zwykła – 5.02.2017 r.
 
 
1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na opłaty kurialne. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby seminarium. W przyszłą niedzielę będzie zbierana tzw. taca inwestycyjna na ostatnią ratę spłaty za witraże.
 
 
2. W miniony piątek zostały rozebrane choinki i świąteczna dekoracja w kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyszły z pomocą. Bóg zapłać wspólnocie Żywego Różańca oraz wszystkim pomagającym  w posprzątaniu kościoła.
 
 
3. W czwartek, 9 lutego zapraszamy na Mszę św. wieczorną w intencji Solenizanta o. Tomasza, prowincjalnego asystenta ds. MI.
 
 
4. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 8.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 
 
5. Uczniów klas V i VI oraz Gimnazjalistów zapraszamy na spotkanie grupy oazowej w sobotę o godz. 11.00 do salki w domu parafialnym.
 
 
6. Wspólnota Wiara i Światło zaprasza na nabożeństwo światła, które odbędzie się w kościele w sobotę 11 lutego o godz. 15.00. Po nabożeństwie zabawa karnawałowa w Sali parafialnej. Wstęp wolny.
 
 
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para:
 
Walkowiak Krzysztof, kawaler, zam. Ostróda par. św. Faustyny
 
Skorupska Anna, panna, zam. par. tutejsza
 
Ktokolwiek by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do Proboszcza.
 
 
8. Kronika żałobna
 
W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
 
Śp. Barbarę Błaszkiewicz, lat 54 z ul. Jaracza
 
 
Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy obfitości Bożych łask. Pozdrawiamy i otaczamy naszą modlitwą wszystkich Chorych życząc opieki Matki Bożej oraz wszelkiej ludzkiej życzliwości.
 
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.
 
 
KOMUNIKAT Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2017 r.
 
W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego przeżywamy razem z całym Kościołem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będzie to czas szczególnej wdzięczności okazanej Panu Bogu za wszystkie osoby konsekrowane, które przyjęły od Niego łaskę życia w duchu rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Módlmy się w tym dniu w intencji osób, które należą do instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, aby radowały się nowymi powołaniami oraz znajdowały w swoim środowisku wsparcie finansowe i duchowe.
 
Konkretnym wyrazem takiej pomocy na terenie Archidiecezji Warmińskiej będą ofiary zbierane w dniu 2 lutego br. na rzecz dwóch klasztorów kontemplacyjnych w Spręcowie i Szczytnie. Klasztory te utrzymują się z własnej pracy, nie mają żadnych innych źródeł utrzymania i często zmagają się z trudnościami materialnymi. Wesprzyjmy Siostry Karmelitanki ze Spręcowa i Siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna naszymi ofiarami, za które Siostry odwdzięczą się nam swoją modlitwą.
 
1. We wspomniany dzień Matki Bożej Gromnicznej zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 
 
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i Mszy św. wieczornej prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedziny chorych naszej parafii. Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą św. od godz. 7.45 i od 17.30. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45, o 10.30 Msza św., a następnie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca przy kawie i cieście.
 
 
3. Zwracamy się z prośbą o pomoc w rozbieraniu choinek i żłóbka. Akcja rozpocznie się w piątek, 3 lutego lutego po Mszy św. porannej. Także w piątek prosimy wspólnotę Żywego Różańca o posprzątanie kościoła. Rodzinie państwa Ewertowskich i Woźniaków dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu.
 
 
4. W piątek, 3 lutego wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Jego pomocy wzywamy w chorobach gardła. Po Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.
 
 
5. Dzisiaj po koronce do Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie odpowiedzialnych z wszystkich wspólnot parafialnych.
 
 
6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na WSD.
 
 
Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia! Dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku podczas ferii!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
III Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017
 
 
 
1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii franciszkanów z Niepokalanowa: dyrektora Radia Niepokalanów, o. Damiana Karczmara, który przybliży nam postać św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej zakonnej Prowincji Gdańskiej a także br. Andrzeja. Po każdej Mszy św. będzie można otrzymać cudowny medalik z Matką Bożą Niepokalaną, tak bardzo propagowany przez św. Maksymiliana. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na funkcjonowanie Radia Niepokalanów.
 
 
2. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. W tym tygodniu nabożeńtwa ekumeniczne odbędą się w naszym mieście:
 
- w poniedziałek, 23 stycznia godz. 17.00, Nabożeństwo Słowa Bożego - Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, ul. Sienkiewicza 22
 
- we środę, 25 stycznia godz. 17.00 Cerkiew Greckokatolicka Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, ul. Drwęcka
 
- w piątek, 27 stycznia godz. 17.00 Msza św. w Kościele Rzymskokatolickim św. Moniki w Kajkowie.
 
 
3. We środe, 25 stycznia obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
 
 
4. Kontynuujemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W najbliższych dniach odwiedzimy:
 
         - 23 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 14 B
 
         - 24 stycznia (wtorek) - ul. Jaracza 14 C, ul. Ćwiklińskiej
 
         - 26 stycznia (czwartek) – uzupełnienia kolędy
 
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza. Działanie kancelarii wznawiamy od piątku 27 stycznia, środową spowiedź od 1 lutego.
 
 
5.   Jeśli jesteś młodym mężczyzną i szukasz własnej drogi życia to zapraszamy Ciebie na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”. Głównym celem tych rekolekcji jest: zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu drogi życiowej. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 27 do 29 stycznia przy naszym klasztorze w Koszalinie. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl, w zakrystii lub klasztorze.   
 
 
6. O posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodzinę państwa Ewertowskich oraz młode małżeństwo, które ostatnio zaoferowało swoją pomoc.
 
 
7. Spotkanie odpowiedzialnych za wspólnoty w naszej parafii i wszystkich zaangażowanych w jej życie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 29 stycznia po Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 
 
8. Taca zebrana w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na fundusz inwestycyjny Diecezji Warmińskiej.
 
 
9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para:
         
Mikusik   Krzysztof, kawaler zam. Gdynia par. Św. Stanisława Kostki
        

            
Morawska   Magdalena, panna zam. Parafia tutejsza
        
Zapowiedź II
       
Kto by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym o. Proboszcza!
 
 
10. Kronika żałobna
 
- W ostatnim tygodniu z naszej parafii zmarł śp. Zbigniew Pawlak z ul. Jaracza, l. 61, pochowany w Zalewie
 
- Pomódlmy się także za ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski i dawniejszego biskupa warmińskiego, którego 4. rocz. śmierci przypada w poniedziałek 23 stycznia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2017 r.
1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
 
 
2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W gablocie przeczytać odnaleźć można szczegółowy harmonogram spotkań ekumenicznych.
 
 
3. Dzisiaj o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I – Komunii św.
 
 
4. Także dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie wszystkich grup duszpasterskich oraz wszystkich zaangażowanych w życie naszej parafii.
 
 
5. W sobotę 21 stycznia na godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas VI oraz szkół gimnazjalnych na spotkanie organizacyjne powstającej przy naszej parafii najmłodszej grupy oazowej.
 
 
6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 
 
7. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia gościć będziemy w naszej parafii franciszkanów z Niepokalanowa, m.in. dyrektora Radia Niepokalanów, o. Damiana Karczmara, który przybliży nam postać św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej zakonnej Prowincji Gdańskiej. Po każdej Mszy św. będzie można otrzymać cudowny medalik z Matką Bożą Niepokalaną, tak bardzo propagowany przez św. Maksymiliana. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na funkcjonowanie Radia Niepokalanów.
 
 
8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W najbliższych dniach odwiedzimy:
 
           - 16 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 21 A
 
           - 17 stycznia (wtorek) - ul. Jaracza 6 A
 
           - 18 stycznia (środa) - ul. Jaracza 24
 
           - 19 stycznia (czwartek) - ul. Jaracza 26 A
 
           - 20 stycznia (piątek) - ul. Jaracza 14 A
 
           - 21 stycznia (sobota) - ul. Jaracza 16 A i B
 
           - 23 stycznia (poniedziałek) – ul. Jaracza 14 B
 
           - 24 stycznia (wtorek) - ul. Jaracza 14 C, ul. Ćwiklińskiej.
 
Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00. Uzupełnienia kolędy na bieżąco można zgłaszać do zakrystii albo dzwoniąc do klasztoru lub proboszcza (668 419 885). Podobnie we wszystkich sprawach kancelaryjnych w najbliższym czasie.

 
9. Wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dziękujemy za posługę sprzątania kościoła w tym tygodniu. Wszystkim ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na schody naszego kościoła składamy serdeczne – Bóg zapłać!

 
10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się następująca para:
         
Mikusik   Krzysztof,   kawaler zam.   Gdynia par. Św. Stanisława Kostki
Morawska   Magdalena,   panna zam.   Parafia tutejsza
        
Zapowiedź IKto by wiedział o jakichś przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym o. Proboszcza!
 


 
Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Sympatykom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Franciszka na każdy dzień nowego tygodnia!

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2017 r.
 
 
 
1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
 
 
2. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Ofiary składane dzisiaj na tacę oraz przy okazji kolędy przeznaczone są na spłatę należności za schody do naszego kościoła. Z całego serca dziękujemy za Waszą ofiarność. A oto plan kolędy na najbliższy tydzień:
 
- 9 stycznia (poniedziałek) – Os. Młodych 5 i 6
 
         - 10 stycznia (wtorek) Os. Młodych 3 i ul. Jaracza (nieparzyste 5 – 11)
 
         - 11 stycznia (środa) – ul. Jaracza tzw. stare budownictwo (parzyste 2 – 42)
 
         - 12 stycznia (czwartek) – ul. Jaracza tzw. stare budownictwo (nieparzyste 11A – 25)
 
         - 13 stycznia (piątek) – ul. Jaracza 21B
 
         - 14 stycznia (sobota) – ul. Ordonówny, Jesienna, Wiosenna, Zimowa, Jaracza 44a i 44b, Jaracza (nieparzyste 27 – 35)
 
Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od 14.00. W sprawach kancelaryjnych prosimy dzwonić do o. Proboszcza lub zgłosić się po Mszy św. niedzielnej.
 
 
3. Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru policyjnego.
 
 
4. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia o godz. 15.30 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się doroczny koncert kolęd i pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Dzieciątku” z udziałem kilku chórów.
 
 
5. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia odbędzie się spotkanie opłatkowe grup duszpasterskich oraz wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele a następnie dalsza część w auli parafialnej.
 
 
6. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za sprzątanie kościoła w ostatnim tygodniu. W tym tygodniu prosimy o posługę sprzątania wspólnotę FZŚ.
 
 
7. KOMUNIKAT   DLA   WSZYSTKICH   POSIADACZY DROBIU  I INNYCH PTAKÓW
 
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostródzie przekazuje do bezwzględnego stosowania zakazy i nakazy zawarte w  rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzania środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków(Dz.U. 2016 poz. 2091) .    
 
W województwie Warmińsko-Mazurskim grypy ptaków nie stwierdzono, a celem rozporządzenia jest utrudnienie możliwości zakażenia ptaków na terenie całej Polski.                                     

 
       Zgodnie z rozporządzeniem między innymi
 
1) zakazuje się:
 
a) organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem drobiu
 
b) pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których dostęp mają dzikie ptaki,
 
d) wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób, zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych;
 
2) nakazuje się:
 
a) odosobnienie drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami,
 
b) zgłaszanie przez właścicieli drobiu lub innych ptaków do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki,
 
c) utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których dostęp mają dzikie ptaki,
 
e) przechowywanie paszy dla ptaków w sposób zabezpieczający przed kontaktem z dzikimi ptakami oraz ich odchodami,
 
f) karmienie i pojenie drobiu oraz ptaków utrzymywanych w niewoli w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami,
 
g) wyłożenie mat dezynfekcyjnych przed wejściami i wyjściami z budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób,
 
 
8.     Kronika żałobna:
 
W ubiegłym tygodniu zmarł:
 
Śp. Zbigniew Grochowina z ul. Jaracza, lat 65.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia 2017 r.
 
 
1. Jutro na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na wspólne kolędowanie. Śpiewać będą schole parafialne z naszego miasta.
 
 
2. Jutro o godz. 17.00 wspólne czuwanie oraz kolędowanie przy żłóbku animowane przez wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy
 
 
3. Kontynuujemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W następnym tygodniu odwiedzimy:
 
           - 9 stycznia (poniedziałek) – Os. Młodych 5 i 6
 
         - 10 stycznia (wtorek) Os. Młodych 3 i ul. Jaracza (nieparzyste 5 – 11)
 
         - 11 stycznia (środa) – ul. Jaracza tzw. stare budownictwo (parzyste 2 – 42)
 
         - 12 stycznia (czwartek) – Jaracza tzw. stare budownictwo (nieparzyste 11A – 25)
 
         - 13 stycznia (piątek) – ul. Jaracza 21B
 
         - 14 stycznia (sobota) – ul. Ordonówny, Jesienna, Wiosenna, Zimowa, Jaracza 44a i 44b, Jaracza (nieparzyste 27 – 35)
 
 
Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od 14.00. W sprawach kancelaryjnych prosimy dzwonić do o. Proboszcza lub zgłosić się po Mszy św. niedzielnej.
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia 2017 r.
 
 
 
1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
 
 
2. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
 
 
3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
 
 
4. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23).
 
 
5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Taca przeznaczona jest na potrzeby misyjne. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
 
 
6. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Ostródy w piątek 6 stycznia. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej, przy kościele bł. Hiacynty i Franciszka. Na trasie zostaną przedstawione dwie sceny jasełkowe. Po dojściu – około godz. 14.30 scena: Pokłon Trzech Króli i Msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. gorąca grochówka dla wszystkich uczestników Orszaku. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Orszaku w przebraniu nawiązującym do postaci biblijnych – tzn. wszyscy (dzieci i dorośli) mogą być przebrani za kolędników, anioły, pasterzy, królów.
 
 
7. Wspólnota Wiara i Światło działająca przy naszej parafii a zrzeszająca osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów zaprasza na jasełka, które odbędą się w piątek 6 stycznia o godz. 17.00 w naszym kościele.
 
 
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 5 stycznia o godz. 17.30 nabożeństwo powołaniowe a następnie Msza św. o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę 7 stycznia prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem. Nabożeństwo różańcowe o godz. 9.45 a następnie Msza św.
 
 
9. W sobotę 7 stycznia na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do naszego kościoła na wspólne kolędowanie. Śpiewać będą schole parafialne z naszego miasta.
 
 
10. W sobotę 7 stycznia wspólne czuwanie oraz kolędowanie przy żłóbku animowane przez wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy.
 
 
11. W niedzielę 8 stycznia o godz. 17.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru policyjnego. Członkowie chóru to policjanci, którzy pochodzą z różnych miejscowości na terenie naszego województwa a utworzyli amatorski chór przy Powiatowej Komendzie Policji w Ostródzie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 
 
12. Kontynuujemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy:
 
           - 2 stycznia (poniedziałek) ul. Solskiego, Morelowa, Wiśniowa, Modrzejewskiej (jeden kapłan) 11 listopada, Leśniczówka (drugi kapłan) i Os. Młodych 4 (trzeci kapłan)
 
         - 3 stycznia (wtorek) kolęda w klasztorze
 
         - 4 stycznia (środa) – Os. Młodych 1, ul. Witkacego
 
         - 5 stycznia (czwartek) – Os. Młodych 2
 
         - 6, 7, 8 stycznia – nie kolędujemy
 
Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. Ze względu na kolędę nie będzie środowego dyżuru spowiedzi podczas adoracji. W sprawach kancelaryjnych prosimy dzwonić do
o. Proboszcza lub zgłosić się po Mszy św. niedzielnej.
 
 
13. U progu nowego roku kalendarzowego 2017 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO -  25 grudnia 2016
 
l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Drodzy Parafianie oraz Goście, niech te święta będą dla Was pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
 
 
2. Składamy serdeczne podziękowania dla leśniczego, pana Łukasza z Leśniczówki Przylądek za ofiarowanie choinek do naszego kościoła, dla p. Arkadiusza Kędzierskiego i p. Mariusza Bartosza za przetransportowanie choinek do kościoła, dla wszystkich panów, którzy pod przewodnictwem p. Adama Wróbla poustawiali choinki w kościele, tym wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu oraz przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla dzieci, którzy przez cały Adwent przygotowywali śniadania dla dzieci po Mszy porannej, którzy przynieśli nam ciasta i inne artykuły jako swój dar dla klasztoru. Za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów sprawowana jest Pasterka. Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!
 
 
3. W naszej wspólnocie parafialnej witamy br. Mariusza Bierzuńskiego – juniorystę oraz br. Johna Wambui – kleryka IV roku, przybyłych z naszego franciszkańskiego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach. W dniu dzisiejszym bracia będą rozprowadzali seminaryjne pismo „Nasze Życie”…
 
 
4. W zakrystii za dobrowolną ofiarę można otrzymać kalendarz misyjny na przyszły rok. Kalendarz ten jest „cegiełką” na zakup sprzętu (ławki, tablice, pomoce dydaktyczne) dla naszej franciszkańskiej szkoły w Ruiri w Kenii.
 
 
5. Rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 8 stycznia. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Jutro, drugi dzień świąt - Święto Św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym: o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
 
 
6. Niech przejawem rodzinnego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
 
 
7. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
- We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
 
- W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 
- W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 
 
8. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której podziękujemy Panu Bogu za miniony rok, pomodlimy się za parafian zmarłych w tym roku i będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy 2017 rok. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.
 
 
9. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na nasz kościół. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00 a w soboty o godz. 14.00. W czasie kolędy wszystkie sprawy kancelaryjne będziemy załatwiać telefonicznie albo każdorazowo po Mszy św.
A oto plan kolędy na najbliższe dni:
 
           - wtorek (27 grudnia) – Morliny
 
         - środa (28 grudnia) – Szafranki (tzw. stara część)
 
         - czwartek (29 grudnia) – Szafranki ul. Brzoskwiniowa domki oraz bloki 5, 6, 7.
 
         - piątek (30 grudnia) – Szafranki ul. Brzoskwiniowa bloki 8 i 9, ul. Chomki i Franciszkańska.
 
 
10. Zapraszamy wszystkich do wzięcia czynnego udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Ostródy w piątek 6 stycznia. Zbiórka o godz. 13.15 na ul. Piastowskiej. Prosimy o zgłoszenie chętnych, którzy mogliby pełnić funkcję porządkowych
 
 
11. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.
 
 
Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom na czas świąt Narodzenia Pańskiego życzymy zdrowia, miłego spędzania czasu w gronie rodzinnym, pokoju i dobra na każdy dzień tygodnia!
 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 grudnia 2016
 
 
1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne.

 
2. Zapraszamy na Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwaną „Roratami” – od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W sobotę (Wigilia) Msza św. tylko rano o godz. 8.00.

 
3. W czwartek 22 grudnia o. Tomasz zaprasza do Centrum MI wszystkie dzieci na czytanie opowieści świątecznych, pierniczki i gorącą czekoladę! Prócz wymienionych rzeczy z pewnością będzie jakaś inna atrakcja. Dzieci mogą przynieść ze sobą po kilka pierniczków do wspólnego pałaszowania, ale również kolorowe gazety, czy inne materiały plastyczne do robienia dekoracji.

 
4. Do wystawionego kosza można przez najbliższe dni składać dary dla osób potrzebujących z naszej parafii.

 
5. Zwracamy się z prośbą do mężczyzn o pomoc w ustawianiu choinek w czwartek po Mszy św. porannej. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy chętnych do dekorowania choinek oraz przygotowanie szopki. W piątek po Mszy wieczornej prosimy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej oraz wszystkich chętnych o sprzątanie kościoła.
 
 
6. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od uroczystej Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Podczas Pasterki w sposób szczególny  będziemy się modlić w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła, parafii i klasztoru oraz osób sprzątających i przygotowujących świąteczny wystrój kościoła. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przed Pasterką o godz. 23.15 odmówimy Godzinę Czytań z uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 
 
7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 
 
8. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. jeszcze od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o 6.30 i 18.00 oraz w środę podczas cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30.
 
 
9. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Z racji Pasterki nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 8.00!
 
 
10. W poniedziałek, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, potocznie zwane drugim dniem świąt. Porządek Mszy św. niedzielny. Wzorem lat ubiegłych, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą po połowie na KUL i na kształcenie w Diecezji.
 
 
11. Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru składamy z serca – „Bóg zapłać”.
 
 
12. W minionym tygodniu zmarła:
 
         Śp. Stanisława Białas, lat 83 z ul. Jaracza
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
III  NIEDZIELA ADWENTU - 11 grudnia 2016
 
 
 
1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas?
 
 
2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
 
 
3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 
 
4. Od piątku, 16 grudnia rozpocznie się specjalna nowenna do Dzieciątka Jezus, odmawiana na Mszach św. porannych. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano.
 
 
5. Betlejemskie Światło Pokoju będzie przekazane mieszkańcom Ostródy w niedzielę 18 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prosimy o przyniesienie swoich lampionów.
 
 
6. Także w niedzielę, 18 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na lampiony własnoręcznie wykonane przez dzieci. Po Mszy św. krótki występ muzyczny dzieci ze SP nr 6.
 
 
7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w małe świece Caritas oraz w opłatki. W poniedziałek zostanie dostarczonych jeszcze kilka dużych świec. Do nabycia za dobrowolną ofiarę jest także Kalendarz Misyjny na 2017 rok. Kalendarz jest „cegiełką” za zakup sprzętu (ławki, tablice, pomoce dydaktyczne) dla naszej franciszkańskiej szkoły w Ruiri w Kenii.
 
 
8. Wspólnocie Żywego Różańca dziękujemy za sprzątanie kościoła, wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za przygotowanie dekoracji w prezbiterium, przygotowującym śniadanka dla dzieci po Mszy roratniej, rozprowadzającym świece, opłatki i kalendarze dziękujemy za czynioną posługę, wszystkim za wszelką życzliwość i składane ofiary na rzecz kościoła.
9. W ostatnim czasie zmarli:
 
 
Śp. Irena Drzewiecka, lat 85 z ul. Jaracza. Pogrzeb we wtorek o 12.00
 
Śp. Euzebiusz Karłowicz, lat 76 z ul. 11 Listopada. Pogrzeb we środę o 12.00.
 
Śp. Ks. Prałat Jan Rećko, lat 96. Przez ostatnie 22 lata aktywnie pomagał w parafii św. Faustyny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
II NIEDZIELA ADWENTU -  4 grudnia 2016
 
 
1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe – nasze przygotowanie do zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Prowadzi je o. Paulin Sotowski, biblista, wykładowca WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Serdecznie witamy go w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Niepokalanej. Prosimy też parafian o modlitwę w jego intencji i za rekolekcje. Msze rekolekcyjne od poniedziałku do środy o godz. 6.30 i 18.00. Taca zebrana przez te dni przeznaczona jest na seminarium franciszkańskie. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w rekolekcjach i w spowiedzi rekolekcyjnej! Nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę!
 
 
2. Dzisiejsza taca z racji I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na opłaty kurialne. W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzamy świece Caritas na nasze wigilijne stoły w ramach akcji: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki. Członkowie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej rozprowadzają figurki Pana Jezusa na sianku, Świętej Rodziny, drewniane obrazki MB Częstochowskiej i MB Karmiącej. Ministranci zapraszają wszystkich parafian, i nie tylko, na dobrą kawę i ciasto do dolnej salki po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.
 
 
3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
 
 
4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 
 
5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci. Szlachetnym uczynkiem miłosierdzia jest przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z ubogich rodzin. Przed ołtarzem jest wystawiony kosz z imionami dzieci, dla których można przygotować paczkę. Nasz dar serca dostarczmy do kościoła do niedzieli 18 grudnia, aby przekazać go dzieciom.
 
 
6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00.
8 grudnia 1947 r. we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Odpowiadając na prośbę Maryi zapraszamy na specjalne nabożeństwo eucharystyczne w czwartek 8 grudnia o godz. 12.00.
 
 
7. O posługę sprzątania kościoła prosimy w tym tygodniu wspólnotę Żywego Różańca. Zapraszamy też do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w dzieło troski o czystość i piękno naszego kościoła.
 
 
8. Jeśli jesteś młodym mężczyzną i szukasz własnej drogi życia to zapraszamy Ciebie na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”. Głównym celem tych rekolekcji jest: zbliżenie człowieka do Boga i pomoc w rozeznaniu powołania. Czas ten jest też dobrą okazją, żeby dowiedzieć się i zobaczyć, jak to nasze życie franciszkańskie wygląda. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 9 do 11 grudnia przy naszym klasztorze w Elblągu. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl, w zakrystii lub klasztorze.   
 
 
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, pełnego mocy Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Niepokalanej!

           
 
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 
I Niedziela Adwentu    27.11.2016 r.
 
           
 
 
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszej jego części przygotowujemy się na paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa i spotkanie z Nim w chwale nieba. Zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane „Roratami”  od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Na to adwentowe czuwanie przynośmy ze sobą świece i lampiony. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Paulin Sotowski, profesor WSD w Łodzi-Łagiewnikach, biblista, wybitny znawca postaci św. Maksymiliana. Zachęcamy także do korzystania z oferty rekolekcyjnej dostępnej na stronie franciszkanie.tv. oraz do spowiedzi adwentowej.
 
 
2. Jak co roku, od I. Niedzieli Adwentu rozprowadzamy świece  Caritas na stół wigilijny. Mała świece w cenie 5 zł., duża 15 zł. Świece będą rozprowadzane tylko przy głównym wejściu do kościoła: po każdej Mszy świętej. (Można także nabyć opłatki).
 
 
3. We wtorek, 29 listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Jest to także 1. Dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
 
4. We środę, 30 listopada przeżywamy uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona Archidiecezji Warmińskiej.
 
 
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
*
w I - czwartek o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne a o godz. 18.00 Msza św., podczas których modlimy się o powołania kapłańskie
i zakonne oraz za powołanych.
 
* W I - piątek udajemy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.30;
* w sobotę o godz. 9.45 wspólny różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i Msza św. o godz. 10.30 jako kontynuacja
I sobót miesiąca.
 
 
6. W drugą niedzielę Adwentu w kościołach w Polsce zbierane są ofiary do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dotyczy ona krajów byłego Związku Radzieckiego, w których Kościół katolicki zaczyna się organizować. W związku z powyższym, za tydzień, po każdej Mszy św. odbędzie zbiórka dom puszek.
 
 
7. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczamy na kolejną ratę spłaty za schody do kościoła. W tym miejscu składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na rzecz chrześcijan prześladowanych w Iraku (559 zł) oraz na siostry klaryski (578 zł). Dziękujemy za trud roznoszenia opłatka, a wszystkim za ofiary złożone przy tej okazji. Dziękujemy za przygotowanie adwentowego wystroju kościoła, panom Adamowi Wróblowi i Markowi Ewertowskiemu za uruchomienie latarni oświetlającej dojście do kościoła, rodzinie państwa Ewertowskich za sprzątanie świątyni w tym tygodniu.
 
 
8. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
 
         Śp. Zygmunt Ptak, lat 57 z Szafranek
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
34. Niedziela Zwykła – 20.11.2016 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. We wszystkich kościołach w Polsce odmawiamy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w kartki zawierające tekst aktu. Dzisiejszy dzień to także dzień modlitw za siostry klauzurowe. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na rzecz sióstr, które w zamknięciu modlą się za nas wszystkich.
2. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30. Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach codziennie o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła  rodzinę Państwa Ewertowskich.
4. W tym tygodniu będzie roznoszony opłatek na stół wigilijny przez osoby dobrze nam wszystkim znane i zaangażowane w życie parafii. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej błogosławieństwo opłatków. Proszę wszystkie osoby podejmujące się roznoszenia opłatków o przybycie na te nabożeństwo.
5. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na spłatę kolejnej raty za schody do kościoła. Za wszystkie ofiary wpłacane na konto, czy też przekazywane przy innej okazji - szczególnie złożone przy okazji roznoszonego opłatka - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi profesor seminarium w Łodzi-Łagiewnikach, biblista i wybitny znawca osoby św. Maksymiliana o. Paulin Sotowski. Rekolekcje rozpoczną się od II niedzieli Adwentu (4 grudnia). Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
7. Jak co roku, od I. Niedzieli Adwentu będziemy rozprowadzać świece Caritasu na stół wigilijny. Mała świece w cenie 5 zł., duża 15 zł. Świece będą rozprowadzane przy głównym wejściu do kościoła: przed i po każdej Mszy świętej.
8. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św
8. Młodzież w wieku od 17 do 35 lat zapraszamy na franciszkański wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży Taize na Łotwie w Rydze. Wyjazd z Gdańska 26 grudnia wieczorem, powrót 2 stycznia. Koszt - 250 zł + 50 euro. W drodze przewidziany jest całodniowy pobyt w Wilnie i postój w Kownie. Zgłoszenia do przyszłej niedzieli 27 listopada. Liczba miejsc ograniczona - 49 osób. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio na stronie internetowej www.powolanie.com.pl w zakładce Zaproszenia.
9. Młodzież z naszych franciszkańskich parafii zapraszamy weekendowe rekolekcje „Śladami Św. Franciszka za Jezusem”. Podczas tych rekolekcji chcemy wpatrywać się w życie Św. Franciszka z Asyżu by uczyć się od niego zbliżania się do Boga. Odbędą się one w dniach 4-6 grudnia w centrum edukacyjno- formacyjnym w Koszalinie. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl.
10. Jutro (21.11) w liturgii obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP. We wtorek (22.11) wspominamy św. Cecylię – patronkę śpiewu kościelnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o śpiewających w naszej scholi, animujących śpiew i pani Karolinie, naszej organistce.
11. Mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 6 stycznia mogą wygrać wielbłąda. Wielbłąd pojedzie do miejscowości, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów. Głosować mogą mieszkańcy orszakowych miejscowości, ale również inne osoby, które chciałyby wesprzeć wybrany orszak. Osoby, które biorą udział w konkursie mogą oddać swój głos tylko raz, na jedną wybraną miejscowość. Głosowanie odbywa się na stronie www.orszak.org/konkursy do 30 listopada 2016 roku do godz. 12.00.
12. Kolejne spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 listopada po Mszy św. o godz. 11.30.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
XXXII Niedziela Zwykła – 6.11.2016 r.
 
 
1. W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych: wypominki codziennie o godz. 17.30; Msza św. wspólnotowa za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach każdego dnia o godz. 18.00.

 
2. Msza św. wspólnoty Wiara i Światło dzisiaj o godz. 15.30. Po Mszy św. wyjście na cmentarz.

 
3. Dzisiaj członkowie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej rozprowadzają kalendarze fatimskie na przyszły rok. Ministranci zapraszają po Mszy św. na kawę do auli św. Franciszka pod kancelarią.

 
4. W środę, 9 listopada obchodzić będziemy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, najważniejszego kościoła papieskiego w Rzymie.
 
 
5. Komunikat Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego
 
Drodzy Bracia i Siostry, w związku z tradycyjnymi obchodami Święta Niepodległości, które w tym roku przypadają w piątek 11 listopada udzielam zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wiernym i przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.  Jednocześnie zachęcam wszystkich wiernych, powierzonych mojej pasterskiej posłudze, aby wzięli tego dnia udział we wspólnych modlitwach w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, okazując wdzięczność Panu Bogu za odzyskaną w 1918 r. upragnioną wolność.

 
6. 11 listopada po raz kolejny ulicami Ostródy przejdzie orszak św. Marcina. Dzieci zapraszamy na słodki poczęstunek o godz. 13.00 do auli. Orszak wyruszy o godz. 13.30 z naszego kościoła, przejdzie do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP i do kościoła św. Marcina. Zapraszamy dzieci, by na orszak ubrały się w płaszcze św. Marcina lub stroje z epoki i wzięły ze sobą instrumenty muzyczne. Na zakończenie dla wszystkich uczestników przywidziana jest gorąca grochówka i niespodzianka dla dzieci. Po zakończeniu orszaku o godz. 17.00 w parafii św. Marcina będzie odprawiona Msza św. odpustowa.

 
7. W piątek 11 listopada rozpoczniemy w naszej parafii nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Modlitwy nowennowe odmawiać będziemy podczas Mszy św. wieczornej.

 
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Pokój dla Iraku”. Iraccy chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji ich społeczeństwa. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa ich wielki exodus z własnego kraju. Opuszczają go udając się do sąsiedniej Jordanii czy Libanu. Żyją tam w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Dzięki ofiarom składanym do puszek w przyszłą niedzielę Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekt pomocy dla chrześcijan w Iraku. Na półkach są wyłożone ulotki informacyjne.

 
9. O sprzątanie kościoła prosimy w bieżącym tygodniu Wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2016 r.
 
           
 
 
1. Za każdą pomoc i za wszystkie ofiary na naszą parafię, klasztor oraz upiększanie kościoła, za sprzątanie kościoła wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W dzisiejszą niedzielę tacę przeznaczamy na spłatę zobowiązania za wykonaną posadzkę. Jednocześnie wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele misyjne. Pani Irena Kurowska serdecznie dziękuje za ofiary zebrane do puszek na renowację spalonego mieszkania. Zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 1700 zł.
 
 
2. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej rozprowadza dzisiaj kalendarze na 2017 r. w cenie 4 zł.
 
 
3. W poniedziałek 31 października salezjanie zapraszają na modlitewne czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych. Wigilia świętych rozpocznie się o 19.30 w kościele św. Dominika Savio.
 
 
4. Także w poniedziałek odbędzie się zbiórka ministrantów i spotkanie z rodzicami. W przyszłą niedzielę ministranci zapraszają na kawę.
 
 
3. We wtorek, 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to tzw. święto nakazane, zatem powinniśmy tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tradycyjnie odprawiane są Msze św. na ostródzkich cmentarzach: w Kajkowie – Msza św. o godz. 12.00, a cmentarz przy ul. Spokojnej - o godz. 14.00. Zwracamy się z apelem do mężczyzn naszej parafii o pomoc w zbieraniu tacy na cmentarzu przy ul. Spokojnej. Ofiary zebrane przeznaczymy na pokrycie zobowiązań wobec Seminarium Duchownego w Olsztynie. Chętni proszeni są o zgłaszanie do p. Adama Wróbla albo w zakrystii.
 
 
4. We środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z kazaniem w naszym kościele o godzinie 8.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych. Tego dnia wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.     
 
 
5. Zachęcamy do starania się o uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych - ratuje dusze z czyśćca. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu są następujące: wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej,  odmówienie Ojcze nasz.... Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 
 
6. W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe za zmarłych od czwartku, 3 listopada - o godz. 17.30.  Przez cały miesiąc listopad Msza św. o godz. 18.00 jest sprawowana za zmarłych poleconych w wypominkach.
 
 
7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I-czwartek Msza wieczorna w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W I-piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W I-sobotę nabożeństwo różańcowe o 9.45, o 10.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca.
 
8. W przyszłą niedzielę Msza św. wspólnoty Wiara i Światło o godz. 15.30.
 
9. Pielgrzymka do Ziemi Świętej w kwietniu 2017 r. Szczegóły na plakacie.
 
10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności
 
         Śp. Zygmunt Rykaczewski, lat 69 z ul. Osiedle Młodych
 
Dobry Jezu a nasz Panie….
          
    
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła - 23.10.2016 r.
1. Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny, którego hasłem są słowa: „Ochrzczony, znaczy posłany”. Tacę chcemy przeznaczyć w połowie na pomoc finansową formacji seminaryjnej franciszkańskich kleryków z Kenii i Ekwadoru a w połowie na Papieskie Dziela Misyjne. Nabożeństwa różańcowe w intencji misji i misjonarzy codziennie o godz. 17.30. Dzieci swoje nabożeństwo będą mieć w poniedziałek.

2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na pomoc dla naszej parafianki, p. Ireny Kurowskiej, której mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone wskutek pożaru.
 

3. Dzisiaj ministranci rozprowadzają modlitewniki do św. Jana Pawła II.

4. Rozpoczął się sezon grzewczy. W tym czasie eksploatujemy intensywniej urządzenia grzewcze  i nasilają się przypadki zatruć osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczynami tragedii są zazwyczaj: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Wojewódzkie Centrum  Zarządzania Kryzysowego apeluje o sprawdzenie stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych.

 
5. W najbliższy piątek, 28 października obchodzić będziemy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

 
7. Dziękujmy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Prowincjalnego Zjazdu Ministrantów.

8. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 
9. Chrześcijański Ruch Społeczny Dobro Wspólne serdecznie zaprasza do udziału w konferencji na temat: „EWANGELICZNA ODNOWA KOŚCIOŁA I SPOŁECZEŃSTWA. TEORIA GEORGEA WEIGLA”, która odbędzie się we wtorek 25.10.br., o godz. 19.00, w Domu Katechetycznym przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Konferencję wygłosi ks. dr Piotr Sroga, redaktor „Posłańca Warmińskiego”.
 

W przyszłą niedzielę będziemy zbierali tzw. tacę inwestycyjną. Tym razem zbieramy fundusze na zapłacenie ostatniej raty za posadzkę w naszym kościele.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX Niedziela Zwykła - 16.10.2016 r.


1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 99. rocznicę założenia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana. Z tej racji w Niepokalanowie odbywa się VI Zgromadzenie Narodowe członków Rycerstwa Niepokalanej. O. Tomasz Tęgowski  został wybrany do Zarządu Narodowego oraz Asystentem Narodowym ds. Młodzieżowego Ruchu Rycerstwa Niepokalanej. Gratulujemy Ojcu, życząc obfitości łask i opieki Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy 38. rocznicę wyboru na Stolice Piotrową św. Jana Pawła II.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła wspólnocie Żywego Różańca.

4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy wspólne odmawianie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W każdą niedzielę poranny różaniec będzie odmawiany o godz. 7.10, a po nim godzinki. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec prowadzony przez dzieci w najbliższą środę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. We wtorek 18 października obchodzić będziemy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Tego dnia Mszę św. w ich intencji odprawi ks. abp Wojciech Ziemba w kościele NSPJ w Olsztynie o godz. 18.00.

6. W sobotę 22 października we wspomnienie św. Jana Pawła II przeżywać będziemy w naszej parafii Prowincjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Mszę św. w intencji ministrantów o godz. 12.00 odprawi wikariusz prowincji o. Tomasz Ryłko. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać modlitewniki do Jana Pawła II i innych świętych.

7. Wszystkich, którym bliski jest temat walki o trzeźwość Caritas Archidiecezji Warmińskiej zaprasza na nowennę Mszy św. oraz nabożeństw dziękczynnych za dar trzeźwości, odprawianych w Gietrzwałdzie. Szczegóły na plakacie.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Tacę chcemy przeznaczyć na pomoc finansową formacji seminaryjnej franciszkańskich kleryków z Kenii i Ekwadoru.

9. Z wielką przykrością informujemy o pożarze mieszkania przy ul. Os. Młodych 6, w wyniku którego nasza parafianka Irena Kurowska straciła dobytek całego życia, a jej nieubezpieczone mieszkanie uległo całkowitemu zniszczeniu. Chcemy okazać jej chrześcijańskie miłosierdzie i we współpracy z Radą Osiedla św. Franciszka z Asyżu przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na wstawienie okien przed nadejściem zimy. Mile widziani są także wolontariusze (sprawy elektryczne i remontowe), którzy wspomogliby dzieło doprowadzenia mieszkania do stanu używalności.

10. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

11. Kronika żałobna
Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
Śp. + Władysława Gramann należąca do wspólnoty Żywego Różańca, lat 84 z ul. Jaracza, pogrzeb we środę o godz. 11.00.
Wszystkim życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

    
APEL


Warmińsko – mazurscy policjanci bardzo dawno wypowiedzieli walkę z naciągaczami i oszustami, którzy już od kilku lat dzwonią do starszych osób podając się najpierw za członka rodziny potrzebującego pomocy, a po chwili za „policjanta”, który chce im pomóc. Oszuści wyłudzają w ten sposób pieniądze.
Coraz więcej mieszkańców Warmii i Mazur już doskonale wie, jak zachować się, kiedy zadzwoni do nich rzekomy wnuczek. Przede wszystkim wykazują się daleko idącą ostrożnością, rozłączają się, nie przekazują żadnych oszczędności i o wszystkim powiadamiają policjantów. Niestety zdarzają się jeszcze przypadki, kiedy przestępca trafi na podatny grunt, wykorzysta dobre serce, troskę i przywiązanie seniora do rodziny i wyłudzi często oszczędności całego życia.
Dlatego, jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.
Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła - 09.10.2016 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Papieską. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającej uzdolnionej a ubogiej młodzieży z całej Polski.
2. Ministranci wraz z rodzicami zapraszają po każdej Mszy św. na kawę i ciasto do salki na dole w domu parafialnym.
3. Podziękowanie br. Roberta, prowincjalnego asystenta ds. misji ….
4. Komunikat zapraszający na ingres …
5. W najbliższy czwartek, 13 października, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Lubajnach odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie; szczegóły na plakacie w gablocie.
6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
7. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę Żywego Różańca.
Wszystkim życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia!   
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2016 r.

 
1. W naszej parafii gościmy dzisiaj o. Tadeusza Brzozowskiego, który od wielu lat przebywa na misjach w Afryce oraz br. Roberta Kozielskiego, byłego misjonarza, obecnego sekretarza ds. misji. Misje franciszkańskie zechciejmy wesprzeć modlitwą i ofiarą serca.

 
2. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Wspólne świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 3 października. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające błogosławioną śmierć św. O. Franciszka. Przynosimy ze sobą świece. Msza św. odpustowa w intencji parafian oraz ofiarodawców i dobrodziejów będzie odprawiona we wtorek, 4 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył o. Prowincjał Jan Maciejowski z Gdańska. O godz. 15.30 nastąpi błogosławieństwo zwierząt na placu przed kościołem.

 
3. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30; w najbliższy wtorek wyjątkowo o 17.15. Przypominamy także o modlitwie różańcowej w naszym kościele o godz. 7.20, 10.00 i 14.30 oraz w Centrum MI o godz. 19.00.
 
 
4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 – Msza św. wspólnotowa za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W czwartek różaniec i Msza św. w intencji powołań i świętości życia powołanych. W I piątek miesiąca odwiedziny z posługą sakramentalną chorych parafii. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

 
6. O. Tomasz zaprasza ministrantów i ich rodziców na spotkanie w piątek po Mszy wieczornej. W niedzielę, 9 października ministranci z rodzicami czekać będą z kremówkami i kawą w Sali św. Franciszka.

 
 
6. W sobotę w Gdyni odbędzie się Święto naszej zakonnej Prowincji. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 30 lat naszej zakonnej Prowincji oraz uczcimy 75 rocznicę śmierci św. Maksymiliana. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do wtorku.

 
7. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do I – Komunii św. zapraszamy na poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski, pod hasłem; „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia przy kościele będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomagającą duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi z całej Polski.

 
9. Grupa Al-Anon „Marylka II” z Ostródy skupiająca krewnych i przyjaciół alkoholików dla dzielenia się swoim doświadczeniem i niesienia im pomocy zaprasza na mityng informacyjny w czwartek 6 października o godz. 18.00 do starej kotłowni, ul. Paderewskiego 4a.

 
9. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z tyłu kościoła wyłożone są druki na nabożeństwa wypominkowe. Druki wypełnione wyraźnie, drukowanymi literami prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tam każdy otrzyma informację
o dniach, w których będą wymieniani w modlitwie ich zmarli. Jednocześnie przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę św. wspólnotową za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach. Pamiętajmy w modlitwie o naszych drogich zmarłych.

 
Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej franciszkańskiej świątyni życzymy błogosławieństwa naszego Zakonodawcy i Patrona – św. Franciszka z Asyżu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2016 r.
Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za obecność i jakąkolwiek formę zaangażowania w przygotowanie i przeżywanie festynu parafialnego. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone podczas festynu oraz na tacę w dzisiejszą niedzielę. Dzięki Waszej ofiarności będzie można zapłacić tegoroczną ratę za witraże w naszym kościele. Wszystkich festynowych ofiarodawców, dobrodziejów i organizatorów chcemy otoczyć modlitwą podczas Mszy św. w środę 12 października o godz. 18.00.
 • Dzisiaj po każdej Mszy św. jest przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających przygotowanie do I-Komunii św.
 • Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, patrona naszej parafii. Każdego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy prosić o dobre przygotowanie do uroczystości odpustowych 4 października.
 • ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata" od wielu lat odbywa się w dniu 28 września, o godz.15. 00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. W tym dniu setki, może tysiące osób na skrzyżowaniach ulic błagają o miłosierdzie dla świata całego. My także włączamy się w tę akcję. W najbliższą środę 28 września udamy się pod krzyż w Szafrankach, by tam wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W czwartek, 29 września obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
 • 1 października to I – sobota miesiąca. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 9.45 modlitwa różańcowa, o godz. 10.30 Msza św. a następnie spotkanie w salce. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę, 2 października będziemy gościli w naszej parafii o. Tadeusza Brzozowskiego, misjonarza z Afryki oraz br. Roberta Kozielskiego, Asystenta Prowincjalnego ds. Misji, którzy przeprowadzą animację misyjną. Będziemy mogli wesprzeć dzieło misji franciszkańskich naszą modlitwą i ofiarą.
 • W przyszłą niedzielę, 2 października zapraszamy osoby niepełnosprawne ze Wspólnoty Wiara i Światło na Mszę św. o godz. 15.30. Apelujemy do młodzieży o włączanie się do wolontariatu przy tej wspólnocie.
 • Ogłoszenie o Kongresie Odnowy w Duchu Świętym i badaniach mammograficznych do przeczytania w gablocie.
            
      
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2016 r.
  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Środków Społecznego Przekazu.
  2. Dzisiaj w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy Franciszkański Festyn Rodzinny. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy w gronie rodzin naszej parafii i zaproszonych gości. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele.
  3. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej.
  4. W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
    - w poniedziałek – święto Św. Józefa z Kupertynu
  - w środę – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty  
  - w piątek – wspomnienie Św. Ojca Pio. Program uroczystości odpustowych sąsiedniej parafii w gablocie.
   
  5. Młodzież męską pragnącą zbliżyć się do Boga, szukającą własnej drogi życia zapraszamy na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”. Odbędą się one w najbliższy weekend od 23 do 25 września br. przy naszym klasztorze w Darłowie. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl, w zakrystii lub klasztorze.
   
  6. Zapraszamy na Spotkanie Młodych w Rybakach w sobotę 24 września. Program w gablocie.
  7. Spotkanie rodziców klas trzecich (w związku z I Komunią św.) odbędzie się w niedzielę 25 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy także o zapisach dzieci naszej parafii do I-Komunii św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę zbieramy tzw. tacę inwestycyjną. Ofiary przeznaczamy na kolejną ratę spłaty za witraże.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
  - śp. Teresa Jackowska, lat 65 z ul. Os. Młodych
  - śp. Marian Szurpicki, lat 94 z ul. Jaracza
   
  Dobry Jezu a nasz Panie...

  Parafianom i Gościom życzymy wielu radości podczas festynu parafialnego!

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2016 r.

  W dniu dzisiejszym o godz.4.00 rano wyruszyła z naszego miasta, z różnych parafii – piesza pielgrzymka do sanktuarium w Gietrzwałdzie gdzie odbędą się uroczystości odpustowe. Wszystkich pielgrzymów wspierajmy naszą modlitwą.
   
  Schola dziecięca zaprasza chętne dzieci pragnące śpiewać Panu Bogu w czasie Mszy św o godz. 11:30. Próby odbywają się w piątki o 16:30 w salce. Zebranie z rodzicami scholi odbędzie się dziś (niedziela) po Mszy o godz. 11:30. Zapraszamy także chętnych do przyłączenie się do scholi młodzieżowej, śpiewającej w niedzielę o godz. 10.00.
 • Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Obecność obowiązkowa.
 • O podjęcie posługi sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.
 • Zachęcamy do zamawiana intencji mszalnych nie tylko za zmarłych, ale także tych upraszających błogosławieństwo Boże w naszych codziennych sprawach. Szczególną okazją są zawsze imieniny, urodziny, rocznice małżeńskie, czy inne ważne wydarzenia życiowe. Są wolne godziny w bieżącym tygodniu.
 • Spotkanie rodziców klas trzecich (w związku z I Komunią św.)  odbędzie się w niedzielę 25 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy także o zapisach dzieci naszej parafii do I-Komunii św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W najbliższy wtorek, 13 września, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Lubajnach odbędzie się comiesięczne Nabożeństwo Fatimskie; szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 24-25 września. Szczegóły na plakacie.
 • W niedzielę, 18 września w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy
  I Franciszkański Festyn Rodzinny. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy w gronie rodzin naszej parafii i zaproszonych gości. W związku z festynem i radosnym przeżywaniem tego święta zwracamy się z prośbą do wszystkich gospodyń naszej parafii o upieczenie ciast domowych oraz bigosu, które staną się jedną z atrakcji naszego Festynu. Wśród pań, które upieką ciasta rozlosowane zostaną nagrody. Podczas festynu będzie miał miejsce konkurs na najsmaczniejsze ogórki kiszone, smalec oraz na największą dynię. Gospodynie, które odpowiedzą na ten apel proszone są o dostarczenie swoich smakołyków w sobotę 17 wrześnie w godz. 16.00 do 18.00 bądź w niedzielę 18 września w godz. 8.00 do 10.00 do auli w domu parafialnym. Do udziału w Festynie gorąco zapraszamy wszystkich, którzy parają się jakimś rękodziełem, aby wystawili swoje stoiska, które ubogacą naszą festynową radość i będą stanowić niewątpliwą atrakcję festynową. Zapraszamy również do podzielenia się dobrym sercem i prosimy o wsparcie w ufundowaniu fantów na loterię np. w postaci maskotek czy zabawek, które można zostawiać w koszu przy świeczniku. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele. W środę kolejne spotkanie osób zaangażowanych w organizację festynu parafialnego po Mszy św. wieczornej. Prosimy o obecność przedstawicieli wszystkich grup parafialnych.
 • W najbliższych dniach swoje imieniny obchodzą o. Robert i o. Mateusz. Zapraszamy na Mszę św. w Ich intencji w środę na godz. 18.00.
 • Z kalendarza liturgicznego:
  - w środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. O godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  - w sobotę święto Stygmatów Św. Ojca Franciszka
 • Za wszystkie ofiary wpłacane na konto bankowe, czy przekazywane bezpośrednio w kościele i za każde dobro na rzecz budowy oraz naszej wspólnoty parafialnej i klasztornej składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
   

  Wszystkim życzymy udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia!
            
      
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła - 04.09.2016 r.

  W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej witamy nowych duszpasterzy: o. Kazimierza Brzozowskiego, który przybył z klasztoru w Gdańsku i o. Mateusza Stachowskiego, przybyłego z Gdyni. Życzymy im Bożego błogosławieństwa w nowym miejscu i nowych obowiązkach.

  O. Zygmunt Tomporowski dzisiaj uczestniczy w kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty w Watykanie. Następnie udaje się do Fatimy w Portugalii na Międzynarodowy Kongres Mariologiczny z okazji 100-rocznicy objawień Matki Bożej. Po powrocie z pielgrzymki, 13 września o. Zygmunt udaje się do Gdyni, aby tam posługiwać duszpastersko w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Matki Nadziei i św. Maksymiliana Marii Kolbego. O. Zygmunt bardzo dziękuje wszystkim za 10-letnią łącznie współpracę w parafii. Zapewnia o szczególnej modlitwie w Rzymie i w Fatimie w intencji całej wspólnoty parafialnej i klasztornej oraz Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie.

  Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele. Codziennie różaniec jest odmawiany o godz. 7.20, 10.00, 14.30 (zakończony koronką do Miłosierdzia Bożego) i o 17.30. O godz. 19.00 modlitwa różańcowa w kaplicy Centrum Rycerstwa Niepokalanej.

  Zepsute różańce można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  W czwartek Święto Narodzenia NMP Gietrzwałdzkiej
  W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy – patronki FZŚ w Polsce. Po Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo.

  W sobotę i niedzielę (10-11 września) III Ostródzkie Warsztaty Gospel (szczegóły na plakacie).

  W przyszłą niedzielę 11 września obchodzić będziemy uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. W związku z tym odbędzie się jak co roku, piesza pielgrzymka z Ostródy do Gietrzwałdu. Pielgrzymi wyruszą o godz. 4.00 z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostródzie uruchamia w tym dniu specjalne kursy autobusowe do Gietrzwałdu i z powrotem. Rozkład jazdy w gablocie.

  W niedzielę, 18 września w godz. 14.00 do 18.00 przeżywać będziemy I Franciszkański Festyn Rodzinny. Wszystkich już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zabawy w gronie rodzin naszej parafii i zaproszonych gości. W związku z festynem i radosnym przeżywaniem tego święta zwracamy się z prośbą do wszystkich gospodyń naszej parafii o upieczenie ciast domowych oraz bigosu, które staną się jedną z atrakcji naszego Festynu . Wśród pań, które upieką ciasta rozlosowane zostaną nagrody. Podczas festynu będzie miał miejsce konkurs na najsmaczniejsze ogórki kiszone, smalec oraz na największą dynię. Gospodynie, które odpowiedzą na ten apel proszone są o dostarczenie swoich smakołyków w sobotę 17 wrześnie w godz. 16.00 do 18.00 bądź w niedzielę 18 września w godz. 8.00 do 10.00 do auli w domu parafialnym. Do udziału w Festynie gorąco zapraszamy wszystkich, którzy parają się jakimś rękodziełem, aby wystawili swoje stoiska, które ubogacą naszą festynową radość i będą stanowić niewątpliwą atrakcję festynową. Zapraszamy również do podzielenia się dobrym sercem i prosimy o wsparcie w ufundowaniu fantów na loterię np. w postaci maskotek czy zabawek, które można zostawiać w koszu w przedsionku kościoła. Całkowity dochód z festynu parafialnego przeznaczony jest na inwestycje budowlane w naszym kościele. W środę kolejne spotkanie osób zaangażowanych w organizację festynu parafialnego po Mszy św. wieczornej.

  Dzieci klas trzecich, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. I Komunia św. planowana jest w naszej Parafii w dniu 13 maja 2017 r. W związku z tym prosimy rodziców o zapisanie dzieci, które pragną przystąpić do I Komunii w naszej Parafii. Zapisy odbywać się będą w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Miejscem bezpośredniego przygotowania dzieci jest każdorazowa niedzielna Msza św. o godz. 11.30 i miesięczne spotkania rodziców i dzieci w kościele po tej właśnie Mszy św.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 28.08.2016 r.
  Dziękujemy o. dk. Bartłomiejowi za wygłoszone dziś słowo Boże. Po Mszy św. będzie rozprowadzał seminaryjne pismo „Nasze Życie”. Ofiara za to pismo jest przeznaczona na utrzymanie naszego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach.

  W każdą środę o godz. 18.00 modlimy się do Boga za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy. W naszej świątyni mamy łaskami słynący obraz MB Nieustającej Pomocy. Bardzo serdeczne zapraszamy wiernych do pisania podziękowań i próśb do Matki Bożej. Kartki można wkładać do skarbonki przy obrazie  lub na tacę.

  W czwartek 1 września: rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszej Warmińskiej Archidiecezji jest to Dzień modlitw o pokój na świecie. Pierwszy września to również rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli i pracowników szkół (nie będzie Jutrzni). Natomiast, za tydzień w niedzielę – w czasie Mszy św. o godz. 11.30 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, zwłaszcza dla dzieci rozpoczynających pierwszą klasę.

  W czwartek, 1 września, po Mszy wieczornej kolejne spotkanie osób zaangażowanych w przygotowanie festynu parafialnego.

  W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w pierwszy czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo, podczas którego modlimy się o powołania i za powołanych o godz. 18.00 Msza św. w tejże intencji. W pierwszy piątek po wakacyjnej przerwie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną chorych i w podeszłym wieku od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy rodziców, aby przypomnieli i pomogli dzieciom, zwłaszcza tym, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię świętą, o odprawieniu dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W pierwszą sobotę – kontynuujemy nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca: o godz. 9.45 różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; o godz. 10.30 dodatkowa Msza św. Będzie także Msza św. o godz. 8.00 rano.

  W przyszłą sobotę, 3 września, na dziedzińcu ostródzkiego zamku w ramach czytania narodowego „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza jak również gry i zabawy. Szczegóły na plakacie.

  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie WSD w Olsztynie.

  Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych dziękczynnych oraz w różnych potrzebach.

  Rozpoczynającym naukę i pracę po wakacyjnej przerwie życzymy światła Ducha Świętego. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!
            
   
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
   
  Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła - 21.08.2016 r.
   
   
  Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękujemy nowożeńcom i ich rodzinom: państwu Bobowikom i Lewandowskim. Za wszelkie ofiary finansowe na spłatę witraży - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   
  W środę, w święto św. Bartłomieja Apostoła zapraszamy na Mszę św. wieczorną podczas której naszą modlitwą chcemy otoczyć Solenizantów: br. Wincentego oraz o. dk Bartłomieja.

   
  W środę po Mszy wieczornej kolejne spotkanie zaangażowanych w przygotowanie festynu parafialnego, który będzie miał miejsce 18 września.

   
  W piątek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Podczas Mszy św. wieczornej o. Roman pragnie wyrazić wdzięczność za czas posługiwania w naszej parafii. Od 1 września rozpoczyna swój pobyt w klasztorze w Lourdes we Francji. Można wypisać na kartkach swoje podziękowania i prośby, które o. Roman osobiście zawiezie do sanktuarium maryjnego.

  W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, nasz parafianin o. dk. Bartłomiej będzie rozprowadzał najnowszy numer "Naszego Życia", pisma redagowanego przez alumnów WSD OO. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Dobrowolne ofiary za zakup pisma są przeznaczone na utrzymanie seminarium.

   
  Serdecznie zapraszamy na zamknięte rekolekcje dla wszystkich:  „Perła ukryta w roli. Odkryj swoją wartość." w terminie 2-4 września 2016. Rekolekcje odbywają się w  Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana w Gdańsku. Zapisy i szczegóły na stronie www.dmk.pl lub telefonicznie 609 113 117.

   
  Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy udanego niedzielnego wypoczynku, przyjemnych i bezpiecznych wakacji oraz urlopów!


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dwudziesta Niedziela Zwykła - 14.08.2016 r.

  W dniu dzisiejszym przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci naszego współbrata franciszkanina – św. o. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona naszej zakonnej Prowincji. Z tej racji zapraszamy na specjalne nabożeństwo eucharystyczne połączone z modlitwą różańcową z rozważaniami św. Maksymiliana dzisiaj o godz. 17.00.
  Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. Te słowa św. Maksymiliana realizują siostry ze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej rozdając cudowne medaliki przed wszystkimi kościołami w Ostródzie. Przy naszym kościele medalik można otrzymać po Mszy św. o godz. 10.00.

  Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto nakazane, czyli związane z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Msze św. z poświęceniem kwiatów, ziół i owoców będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na kolejną ratę spłaty długu za witraże w naszym kościele.

  Chętnych do włączenia się w organizację festynu parafialnego zapraszam na spotkanie w środę 17 sierpnia po Mszy św. wieczornej do salki w domu parafialnym.

  W czwartek 18 sierpnia br. o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie odbędzie się koncert w wykonaniu Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego „Pro Musica Antiqua”. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Bliższe informacje na plakacie.

  Przypominamy i zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana w naszym kościele – codziennie o godz. 15.00.

  Wszystkim za jakąkolwiek bezinteresowną pomoc i wykonaną pracę dla parafii i klasztoru, wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za sprzątanie kościoła, wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej za dekoracje kwiatowe, przygotowanie wczorajszej uroczystej liturgii i dary ołtarza, p. Adamowi za opiekę nad zakrystią podczas urlopu br. Wincentego – składamy z serca „Bóg zapłać”.

  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju i dobra w życiu osobistym i rodzinnym. Parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy bezpiecznej podróży i udanych urlopów. Gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii miłego pobytu i opieki św. Franciszka.

      
      
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dziewiętnasta Niedziela Zwykła - 07.08.2016 r.

  Dzisiejsza taca jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na opłaty wobec Kurii Diecezjalnej.

  Otoczmy serdeczną modlitwą pielgrzymów, zdążających na Jasną Górę

  Sierpień chciejmy przeżyć jako czas trzeźwości oraz wzmożonej modlitwy
  i postu w intencji osób uzależnionych. Na klęczniku przed figurą św. Maksymiliana jest wystawiona Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje przyrzeczenia.

  W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić :
  - w poniedziałek święto św. Dominika, założyciela zakonu dominikanów
  - we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), współpatronki Europy
  - w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  - w czwartek święto św. Klary

  We wtorek, 9 sierpnia, przypada 25. rocznica męczeńskiej śmierci franciszkańskich misjonarzy z Peru: bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka. Za ich wstawiennictwem prośmy o rozwój misji franciszkańskich na całym świecie.

  W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość św. Maksymiliana, patrona naszej franciszkańskiej prowincji. W tym roku przypada 75. rocznica jego męczeńskiej śmierci. Główne uroczystości w naszej parafii odbędą się w sobotę, 13 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie o. Jacek Leśniarek, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego z Iławy, ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Każdego dnia podczas Mszy św. wieczornej odmawiane są modlitwy nowennowe przygotowujące nas do uroczystości.

  13 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Lubajnach odbędzie się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w minionym miesiącu złożyli ofiary do kopert lub wpłacają na konto pieniądze na spłatę należności budowlanych naszego kościoła.

  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze małżeństwa składamy nasze najlepsze życzenia. Parafiano, Gościom i Sympatykom życzymy zdrowia, pokoju i dobra, Bożych łask i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień nowego tygodnia!


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
   
  Osiemnasta Niedziela Zwykła - 31.07.2016 r.
   
   
   
  1. Z kalendarza liturgicznego:
   
  - we wtorek przypada święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła.

   
  - w tym tygodniu przeżywamy dni odnowy wewnętrznej: I-czwartek, I- piątek i I- sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przez czas wakacji nie udajemy się do chorych w I-piątki, ale prosimy o zgłaszanie chorych w nagłych wypadkach. W tym dniu spowiedź na pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej w piątek odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

   
  - w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I-soboty wspólny różaniec o godz. 9.45, a o godz. 10.30 Msza św.

   
  2. Są jeszcze wolne miejsca na 10-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie ferii zimowych. Szczegóły w gablocie.

   
  3. Szczegółowe informacje o wrześniowej pielgrzymce po Chorwacji i Włoszech  do przeczytania w gablocie.

   
  4. Dzisiaj zbieramy dobrowolne ofiary do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

   
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy błogosławionego i obfitego we wszelkie łaski nowego tygodnia!

      
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Siedemnasta Niedziela Zwykła - 24.07.2016 r.

  Dziękujemy za sprzątanie i pastowanie kościoła, układanie kwiatów i zmianę obrusu ołtarzowego oraz za każdą pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii i klasztoru.

  Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 7.00 aż do Mszy św. o godz. 18.00. Przed poranną  i wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiany jest różaniec a o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. W środę od 16.30 do 17.30 okazja do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiadamy podczas środowej adoracji jak również 15 minut przed każdą Mszą św.

  W poniedziałek obchodzimy święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. Jest to dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Jutro po wieczornej Mszy św. na parkingu przed kościołem nastąpi modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary zebrane na tacę tego dnia zostaną przeznaczone na środki transportu dla misji.

  We wtorek wspominamy świętych Joachima i Annę, Rodziców Maryi. Niech będzie to dzień wdzięczności okazywanej naszym Rodzicom, Dziadkom, Babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy o nich, utrudzonych i doświadczonych życiem, w naszych modlitwach. Pamiętajmy o tych, którzy są jeszcze z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy już odeszli do Pana po nagrodę wieczną.

  We wtorek rozpoczynają się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Wszystkich pielgrzymów jak i całe spotkanie obejmujemy naszą codzienną modlitwą i powierzamy opiece patronów ŚDM, apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustynie i św. Janowi Pawłowi II. Rycerstwo Niepokalanej u Stóp Krzyża: Chorych i Niepełnosprawnych prosimy o ofiarowanie także swoich cierpień w intencji ŚDM.

  Naszą wspólnotę klasztorną i parafialną reprezentują podczas ŚDM o. Roman z grupą osób niepełnosprawnych i ich opiekunów należących do wspólnoty Wiara i Światło. Pielgrzymi rozpoczynają wyjazd Mszą św. w naszym kościele w piątek o godz. 23.00. O. Tomasz jest obecny z grupą młodzieży ze Szczecina, gdzie wcześniej posługiwał.

   
  Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Szesnasta Niedziela Zwykła -  17.07.2016 r.
   
           
   
  W całej Polsce w dniach 20-25 lipca 2016 roku każda Diecezja będzie organizowała tzw. Dni w Diecezjach, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Archidiecezja Warmińska oczekuje na przyjazd 7 grup pielgrzymów z Francji, Niemiec, Austrii, Łotwy i Rosji w ilości 700 osób.

   
  W środę 20 lipca do Ostródy przybędzie młodzież z Francji, która wraz z wolontariuszami zwiedzi nasze miasto. Pielgrzymi będą uczestniczyli we Mszy św., która około godziny 12.00 rozpocznie się na Stadionie przy ul. 3 Maja. Zapraszamy szczególnie MŁODZIEŻ: i tą starszą i tą młodszą, oraz osoby które wybierają się z grupami z Ostródy na Światowe Dni Młodzieży.

   
  Centralne uroczystości Dni w Diecezji odbędą się w Gietrzwałdzie. W sobotę 23 lipca o godz. 8.30 z Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego do Gietrzwałdu. Po dotarciu pielgrzymki do Gietrzwałdu o godz. 15.00 na placu przy źródełku odbędzie się uroczysta Msza św. Dla wszystkich pielgrzymów będzie także koncert zespołu Mocni w Wierze oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
  Dzieło światowych Dni Młodzieży oraz Dni w Archidiecezji Warmińskiej polecamy pamięci modlitewnej.

   
  W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży naszą parafię z prywatną wizytą odwiedzi prymas Stanów Zjednoczonych, arcybiskup metropolita Baltimore Wiliam Lori. Dostojny gość będzie obecny podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę 24 lipca o godz. 11.30. Obecni z nim będą ks. prałat Dariusz Zielonka i ks. Zbigniew Zieliński.

  W tym tygodniu obchodzimy                                                                                                                                                                                                                           – w piątek święto św. Marii Magdaleny                                                                                                                                                                                                         – w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

   
  O sprzątanie kościoła prosimy w bieżącym tygodniu rodzinę państwa Ewertowskich w piątek po Mszy św. wieczornej.

   
  Za wszystkie ofiary złożone na tacę na inwestycje w naszej świątyni i za każdą pomoc na rzecz naszej parafii i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W intencji wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w każdą środę o godz. 18.00. Na tę Msze św. można zawsze dołączyć własne prośby zapisane na kartkach i wrzucone do skarbonki przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy bądź na tacę w każdą środę.
   
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Piętnasta Niedziela Zwykła -  10.07.2016 r.
   
   
  W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na Msze św. wieczorne. Zachęcamy, by swoje osobiste i rodzinne sprawy powierzać Bogu w ofierze Mszy św. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

   
   
  W gablotach wywieszone są następujące plakaty:
   
  - program nabożeństwa fatimskiego w Lubajnach w środę, 13 lipca
   
  - grupa franciszkańska Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
   
  - grupa ostródzka Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
   
  - rekolekcje dla małżeństw w Szczytnie na temat: „Miłosierdzie w rodzinie”
   
  - tematyczne franciszkańskie rekolekcje w Gdańsku.

   
   
  Z kalendarza liturgicznego:
   
  - w poniedziałek obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
   
  - w piątek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
   
  - w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).

   
   
  Taca zebrana w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele. Za udział we wszystkich dotychczasowych przedsięwzięciach, za codzienną troskę o kościół i jego otoczenie, za wszelką życzliwość i pomoc okazywaną nam, franciszkanom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   
   
  Wszystkim korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, urlopów życzymy dobrego czasu regeneracji sił fizycznych i duchowych a wszystkim pracującym wytrwałości, sił i Bożej mocy.

   
   
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Czternasta Niedziela Zwykła -  03.07.2016 r.

  Wczoraj podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbyło się kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza o. Roberta Wołyńca w obecności dziekana księdza prałata Romana Wiśniowieckiego.

  Wyrażamy naszą wdzięczność poprzedniemu proboszczowi o. Kazimierzowi Trzcińskiemu za 4-letnią posługę w naszej parafii życząc Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w Irlandii.

  Dziękujemy o. Januszowi Szypulskiemu, prowincjalnemu asystentowi wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej za 8-letnią posługę duszpasterską w naszej parafii. O. Janusz z dniem 1 sierpnia rozpoczyna pracę w naszej franciszkańskiej parafii w Olsztynie.

  Witamy w naszej parafii o. Tomasza Tęgowskiego, który zastąpi o. Janusza w posłudze na rzecz wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

  Wszystkich ojców odchodzących i przychodzących ogarniamy naszą modlitwą i życzymy obfitości Bożych łask w nowych zadaniach.

  Młodzież męską zapraszamy w czasie wakacji na „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe” połączone z wypoczynkiem wakacyjnym w Łodzi od 15 do 17 lipca i w Ostródzie od 17 do 21 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.powolanie.com.pl.

  Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, czyli rekolekcje w drodze razem ze Św. Franciszkiem. Wyruszyć można z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub z Gdańska - (7 dni marszu). Z Elbląga pielgrzymi wychodzą 28 lipca, z Gdańska 4 sierpnia dojeżdżając autokarem do pielgrzymki. Na Jasną Górę wchodzimy 11 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii, klasztorze lub na stronie www.franciszek.elblag.pl. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w ulotkę zapraszającą do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Można też wypełnić specjalny druk zawarty w ulotce zostawiając intencje, które pielgrzymi będą codziennie polecać Bogu w modlitwie różańcowej oraz podczas Mszy św. na Jasnej Górze.
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Trzynasta Niedziela Zwykła -  26.06.2016.

  Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w niedziele o godz. 17.30,  a w dni powszednie, po wieczornej Mszy św. (do czwartku włącznie).

  Dziękujemy za sprzątanie kościoła Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.

  Zgodnie z ogłoszeniem,  zamiarem i dzięki wpłacie kwoty 2 tys. złotych na  schody  - za tę inwestycję została zapłacona suma 5 tys. złotych.  Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  Przypominamy, iż spowiedź w naszym kościele jest 15 minut przed Mszą św. oraz w środę w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 17.30. Kościół otwarty jest od rannej do wieczornej Mszy św., a Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest codziennie o godz. 15.00. Na miarę możliwości korzystajmy z tego daru, jakim jest świątynia.

  Pani Krystyna  Andrzejewska zakończyła pracę w szkole, jako katechetka i przechodzi na emeryturę. Dziękujemy za wieloletnie zaangażowanie i wkład w formację religijną wielu roczników. Na dalsze lata życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkiego dobra.

  Kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza O. Roberta Wołyńca w obecności dziekana księdza prałata Romana Wiśniowieckiego odbędzie się w najbliższą sobotę w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczną obecność w tym ważnym dla parafii wydarzeniu.

  Z kalendarza liturgicznego:
  - w środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła;  tradycyjnie w tym dniu zbierane ofiary na tacę przeznaczane są jako „świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  - tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w pierwszy piątek w czasie wakacji nie udajemy się z posługą sakramentalną w  mieszkaniach. W razie potrzeby zawsze można poprosić kapłana indywidualnie. W sobotę kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o  godz. 9.45 różaniec przy wystawionym Najśw. Sakramencie;  a o godz. 10.30 Msza św. ofiarowana jest w intencji „żywego różańca”.
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dwunasta Niedziela Zwykła -  19.06.2016.

  Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

  W gablotach wywieszone są następujące plakaty:
  - festyn „Powitanie Lata” w Parafii św. Jana Bosko
  - szczegółowy program odpustu w Lipach k. Lubawy 1 i 2  lipca

  O sprzątanie kościoła prosimy w bieżącym tygodniu Wspólnotę Odnowy w Duch Świętym - we czwartek po wieczornej Mszy św.

  Sprawy materialne: aktualny stan zadłużenia za wykonane prace: za posadzkę - 10 tys. złotych; za schody do klasztoru i kancelarii - 11 tys. złotych; za witraże - 10 tys. złotych;  oraz - inwestycja wykonana w tym roku - schody do kościoła - 25 tys. zł. – razem: 56 tys. złotych. Po dzisiejszej zbiórce i złożonych obietnicach wsparcia planujemy zapłacić w czerwcu za schody 5 tys. złotych. Na zakończenie kadencji i przekazanie urzędu nowemu proboszczowi za prace inwestycyjne pozostanie do zapłaty 51 tys. Ponadto wszystkie aktualne zobowiązania (oprócz wyżej wymienionych inwestycji) są regulowane na bieżąco i nie ma żadnych zadłużeń. Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  Z kalendarza liturgicznego:
  - we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  - w piątek uroczystość św. Jana Chrzciciela; z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  - w sobotę, w Archidiecezji Warmińskiej, obchodzimy wspomnienie bł. Doroty z Mątowów

  Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej w dniu 1 czerwca ś. p. Teresa Sarnacka z ul. Jaracza 16A, lat 65. Dobry Jezu, a nasz Panie,…  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Jedenasta Niedziela Zwykła -  12.06.2016.

  Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

  W gablotach wywieszone są następujące plakaty:
  -  szczegółowy program nabożeństwa fatimskiego w Lubajnach w poniedziałek, 13 czerwca
  - dzień skupienia przy Parafii Niep. Pocz. NMP w najbliższą sobotę organizowany przez Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci
  - festyn „Powitanie Lata” w Parafii św. Jana Bosko

  Wspólnoty duszpasterskie zamówiły Mszę św. w intencji O. Kazimierza z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich w najbliższą środę o godz. 18.00. Oprócz daru modlitwy będzie to  także okazja do wzajemnego podziękowania z racji kończenia posługi proboszcza parafii.

  Zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Kurię Archidiecezjalną w Olsztynie – dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

  Taca inwestycyjna planowana jest na niedzielę 19 czerwca. Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  Z kalendarza liturgicznego:
  -  w poniedziałek obchodzimy święto św. Antoniego z Padwy; tego Świętego czcimy w naszej parafii w każdy wtorek.
  -  we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  -  w środę wspomnienie bł. Jolanty
  - w piątek wspomnienie św. Brata Alberta

  Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Kazimierz Wolski, l. 59 z ul. Jaracza 25. Dobry Jezu, a nasz Panie -


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dziesiąta Niedziela Zwykła -  05.06.2015.

  Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa: w dni powszednie, po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

  Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek o godz. 18.00.

  Informacja dotycząca Światowych Dni Młodzieży: istnieje jeszcze możliwości zapisania się na wyjazd w niższej cenie 150 zł. do piątku 10 czerwca u O. Romana. Wyjazd dotyczy głównego punktu dni - które odbędą się w Krakowie - o 29  do 31 lipca (piątek, sobota i niedziela).

  Sakrament bierzmowanie będzie udzielał młodzieży z naszej parafii w najbliższą sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. Polecajmy młodzież w modlitwie, zwłaszcza w codziennym parafialnym różańcu.

  Dyrektor Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Ostródzie informuje, że do dnia 22 czerwca można się jeszcze zapisywać na nowy rok szkolny; od tego roku szkoła będzie prowadzona bez opłat czesnego.

  W gablotach wywieszone są następujące plakaty:
  -  program nawiedzenia figury św. Michała Archanioła w kościele N.P.N.M w Ostródzie od 10 do 12 czerwca
  - harmonogram pielgrzymek organizowanych przez Duszpasterstwo Pielgrzymek Zagranicznych Archidiecezji Warmińskiej
  -  program obchodów 1050 lecia chrztu Polski w Ostródzie w dniu dzisiejszym; szczególnie godny uwagi jest punkt o festynie historycznym, który planowany jest około godz. 15.00 w amfiteatrze.

  Zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Kurię Archidiecezjalną w Olsztynie – za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

  Taca inwestycyjna planowana jest na niedzielę 19 czerwca. Z zebranej kwoty w maju (prawie 2000) wraz ze zbiórką czerwcową planujemy zapłacić 5  tys. złotych za prace kamieniarskie przy schodach. Została już zapłacona kwota za poręcz, drobne materiały i drobną pomoc – ponad 1 tys. złotych. Całość tej kwoty za prace i materiały kamieniarskie (jako przypomnienie) wynosi 25 tys. złotych. Za każde wsparcie, zrozumienie i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  Z kalendarza liturgicznego:
  - we wtorek obchodzimy wspomnienie męczenników z Peru błogosławionych Zbigniewa i Michała
  - w środę wspomnienie św. Jadwigi, królowej
  - w piątek wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  - w sobotę wspomnienie św. Barnaby, apostoła

  Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Eugenia Szurpicka, l. 89 z ul. Jaracza 7.
  Dobry Jezu, a nasz, Panie, daj …
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Dziewiąta Niedziela Zwykła -  29.05.2016.
  Jako podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała, wyrażamy serdeczne podziękowanie za pomoc w przeżyciu tej uroczystości: dziękujemy za sprzątanie kościoła, za przygotowanie ołtarzy, za ofiary na kwiaty, za układanie kwiatów, za śpiew i asystę liturgiczną. W najbliższy piątek Msza św. o godz. 18.00 będzie ofiarowana w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dobre przeżywanie tego dnia.

  Zapraszamy na nabożeństwa majowe do wtorku włącznie o godz. 17.30; od środy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie - po wieczornej Mszy św. (około 18.30), a w niedzielę o 17.30.

  Spotkanie przed bierzmowaniem dla rodziców i młodzieży odbędzie w najbliższą sobotę: Msza św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie w kościele.

  W dniu wczorajszym zakończyła się Kapituła Prowincjalna naszej Gdańskiej Prowincji.  informacje dotyczące Ostródy: nowym gwardianem w połączeniu z urzędem proboszcza został O. Robert Wołyniec (aktualnie Kołobrzeg), a Prowincjalnym Asystentem Rycerstwa Niepokalanej O. Tomasz Tęgowski (aktualnie Dobra Szczecińska).  Według uzgodnionych ustaleń  z O. Prowincjałem O. Kazimierz wyjeżdża do pracy w Irlandii Południowej (Klasztor w Wexford należący do Prowincji w Wielkiej Brytanii), a O. Roman do pracy we Francji w Lourdes. Pozostałe kwestie personalne będą ustalane w późniejszym czasie przez O. Prowincjała.

  Informacja dotycząca terminu Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii dla uczniów klas trzecich w przyszłym roku – uroczystość ta obędzie się w sobotę, 13 maja 2017 roku o godz. 11.00.

  Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" serdecznie zaprasza członków i  sympatyków  na Mszę świętą w kościele Świętego Dominika Savio w sobotę  4 czerwca  o godz. 11.00;  po Mszy św.  spotkanie w hali sportowej.

  Z kalendarza liturgicznego:
  -  we wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia Najśw. Matyi Panny
  -  w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika
  - w  pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za powołanych oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do Franciszkańskiego zakonu Świeckich; w tym dniu na zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków po wieczornej Mszy św.
  - w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.30 udajemy się z posługą sakramentalna w mieszkaniach. W  tym dniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z racji uroczystości nie obowiązuje post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana będzie w intencji wszystkich pomagających w czasie Uroczystości Bożego Ciała.
  - w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny; w tym dniu kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o godz. 9.45 różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, Msza św. o godz. 10.30 ofiarowana w intencji „żywego różańca”, a po Mszy św. agapa w salce.

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Ósma Niedziela Zwykła -  22.05.2016.
  Uroczystość Trójcy Świętej

  Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

  O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy wspólnotę „żywego różańca” - w środę o godz. 10.30.

  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę inwestycji wykonanych w naszym kościele: posadzka, witraże i schody w głównym wejściu do kościoła, przy których prace zostały już zakończone. Z każde wsparcie finansowe i zrozumienie, że wszystko to razem stanowi nie małą kwotę - składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Szczegółowe podsumowanie zobowiązań będzie podane po podliczeniu zbiórki z dzisiejszej niedzieli.

  Sakrament bierzmowania w naszej Parafii będzie udzielany w sobotę, 11 czerwca o godz. 16.00 przez Księdza Arcybiskupa Seniora Edmunda Piszcza. Spotkanie rodziców wraz z młodzieżą odbędzie się w sobotę 4 czerwca – Msza św. o godz. 18.00; a po Mszy św. katecheza dla wszystkich i sprawy organizacyjne.

  Informacja dotycząca terminu Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii dla uczniów klas trzecich – uroczystość ta w przyszłym roku obędzie się w sobotę, 13 maja 2017 roku o godz. 11.00.

  W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Przygotowanie ołtarzy, dekoracje i kwiaty - według już dobrej wypracowanej tradycji w naszej Parafii. W czasie procesji prosimy o mobilizację asystę liturgiczną. Informujemy, że w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, a procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00.  Próba dziecięcej asysty procesyjnej na Boże Ciało w środę 25 maja o godz. 16.30 przed kościołem. Zapraszamy dzieci klas II i III, dziewczynki i chłopców. A wszystkich parafian prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem w czasie procesji. Można je przynieść na próbę w środę o 16.30 lub w każdej chwili do przedsionka w klasztorze; najlepiej we wtorek w czasie czynnej kancelarii od godz. 16.00. Ministrantów mężów oraz starszych lektorów prosimy o pomoc w rozwożeniu ołtarzy – w środę o godz. 17.00.

  Z kalendarza liturgicznego:
  -  w poniedziałek obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu
  - we wtorek, 24 maja,  w naszej Parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła, która odbyła się w 2014 roku. Jest to dzień dziękczynienia Bogu za dar naszej świątyni i dzień wdzięczności dla tych, którzy w jakikolwiek sposób włączali się włączają w życie Parafii oraz tworzyli i tworzą materialną stronę kościoła.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  - 15.05.2016.

  Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
  W gablocie wywieszone są plakaty informujące o wydarzeniach w Ostródzie: 1. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „każde życie jest bezcenne” dzisiaj w niedzielę – początek o godz. 14.00 na boisku przy hali sportowej, ul. Piłsudskiego; 2. koncert ewangelizacyjny „by świat usłyszał” w sobotę 28 maja o godz. 18.00 w amfiteatrze. Koncert będzie prowadził zanany aktor Adam Woronowicz.
  Znaleziono portfel na molo w Ostródzie z zawartością pieniędzy. Po zgubę można się zgłosić do komisariatu policji  w Ostródzie.
  Księża Salezjanie z Ostródy informują, iż są jeszcze wolne miejsca w szkole – dotyczy gimnazjum i szkoły średniej.
  Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty oraz na regulowanie spłat za prace wykonane w kościele - składamy serdeczne „Bóg zapłać. Oprócz drobnych uzupełnień, zostały już ukończone schody w głównym, wejściu do kościoła. Koszt tej inwestycji, wraz z poręczą wykonaną ze stali nierdzewnej –  to 26 tys. złotych. Taca inwestycyjna będzie miała miejsce w tym miesiącu w niedziele za tydzień -  22 maja.
  Przy głównym wyjściu z kościoła albo w zakrystii można składać podpisy pod zmianą ustawy o pełną ochronę życia.
  Młodzież męską zapraszamy na  „Franciszkańskie Rekolekcje Powołaniowe”, których celem jest zbliżenie człowieka do Boga, pomoc w rozeznaniu drogi życiowej i możliwość przyjrzenia się życiu franciszkańskiemu. Rekolekcje te odbędą się w najbliższy weekend od 20 do 22 maja przy naszym klasztorze w Gdyni. Koszt uczestnictwa - ofiara dobrowolna. Szczegółowe informacje na stronie www.powolanie.com.pl lub w zakrystii.   
  Ojciec diakon Bartłomiej Ewertowski wraz ze swoją rodziną przekazują podziękowanie parafianom za modlitwę i obecność na święceniach diakonatu w Elblągu.
  Z kalendarza liturgicznego:
  -   w poniedziałek obchodzimy święto NMP, Matki Kościoła.
  - we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Zmarł z naszej wspólnoty parafialnej: ś. p.  Jacek Staniszewski, lat 45 z ul. Jaracza 13. Dobry Jezu, a nasz Panie,…  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  - 8.05.2016.

  Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30. Do soboty włącznie odprawiamy także – w połączeniu z nabożeństwem majowym - nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek – o godz. 18.00; po Mszy św. modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

  Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii – w sobotę, 14 maja o godz. 11.00. Polecajmy dzieci oraz ich rodziny Bogu, o wytrwanie w wierze do końca życia.

  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin w najbliższy czwartek o godz. 18.45. Będą zaproszeni kapłani spoza naszej wspólnoty.

  Przy głównym wejściu do kościoła wyłożone jest czasopismo „Wiadomości z Prowincji” w cenie 8 złotych. Oprócz wiadomości z aktualnych wydarzeń naszych klasztorów, można tam znaleźć także ciekawe treści historyczne.

  Nasz parafianin, Brat Bartłomiej Ewertowski wystosował zaproszenie na święcenia diakonatu, które można zobaczyć w gablocie.  Uroczystość święceń odbędzie się 14 maja o godz. 11.00 w Elblągu. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać do O. Romana. Pamiętajmy o Bracie Bartłomieju w naszych modlitwach.

  W gablocie wywieszone są plakaty informujące o wydarzeniach w Ostródzie: 1. nabożeństwa fatimskie w piątek 13 maja w Lubajnach; 2. Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „każde życie jest bezcenne” w niedzielę 15 maja – początek o godz. 14.00 na boisku przy hali sportowej, ul. Piłsudskiego; 3. koncert ewangelizacyjny „by świat usłyszał” w sobotę 28 maja o godz. 18.00 w amfiteatrze. Koncert będzie prowadził zanany aktor Adam Woronowicz; 4. oraz program XII Miejskich Dni Rodziny w Ostródzie.

  Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty oraz na regulowanie spłat za prace wykonane w kościele - składamy serdeczne „Bóg zapłać".

  Z kalendarza liturgicznego:
  - w poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  -  w sobotę święto św. Macieja, apostoła
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Szósta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  - 1.05.2016.

  Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

  Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" serdecznie zaprasza członków  i  sympatyków  na Mszę świętą w kościele św. Dominika Savio w sobotę, 7 maja o godz. 11.00; po Mszy spotkanie w hali sportowej.

  O. Zygmunt Tomporowski zaprasza do udziału w pielgrzymkach: jednodniową pielgrzymkę do Torunia w środę, 18 maja oraz jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa na ogólnopolski dzień modlitwy Rycerstwa Niepokalanej u Stóp Krzyża - w sobotę 28 maja.

  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz.18.45 w salce.

  Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty składamy - serdeczne „Bóg zapłać”. Aktualnie mamy do zapłacenia rachunek za gaz w wysokości 3500 zł. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu i wysiłkom możemy regulować zobowiązania za wykonane prace w przeszłości (aktualnie jeszcze spłacamy za posadzkę i witraże) oraz podejmować nowe inwestycje; teraz dotyczy to schodów w głównym wejściu do kościoła. Kontynuacja prac planowana jest od środy w tym tygodniu. Dla przypomnienia: koszt tego przedsięwzięcia to 25 tys. złotych plus dodatkowo - poręcz ze stali nierdzewnej. W każdą środę Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana jest we wspólnych intencjach, także za wszystkich dobroczyńców na rzecz inwestycji w kościele oraz wspierających nasze ogólne funkcjonowanie.

  Z kalendarza liturgicznego:
  - w intencji solenizanta O. Zygmunta Tomporowskiego będziemy się modlić w poniedziałek, w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
  - w tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw (poniedziałek, wtorek i środa) o urodzaje i za kraje głodujące; w czasie nabożeństw majowych w te trzy dni będziemy śpiewać suplikacje.
  - we wtorek, 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski; Msze św. w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. Także Msza św. z modlitwą o uzdrowienie nie będzie w I wtorek miesiąca, ale we wtorek 10 maja.
  - w pierwszy czwartek modlimy się za powołanych oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
  - w piątek w liturgii przypada święto świętych apostołów: Filipa i Jakuba.
  - w pierwszy piątek udajemy się z posługą sakramentalną w mieszkaniach od godz. 9.30.
  - w piątek także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  - w pierwszą sobotę kontynuujemy nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: o godz. 9.45 wspólny różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie; o godz. 10.30 Msza św. w intencji „żywego różańca”. Zapraszamy do włączenia się w to nabożeństwo. Wielu, także z naszej parafii, uczestniczy w dniu 13 dnia miesiąca od maja do października w nabożeństwach fatimskich. Pamiętajmy jednak, że obietnica i prośba Maryi z Fatimy dotyczy nie 13 dnia miesiąca, ale właśnie pierwszych sobót miesiąca.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Piąta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  - 24.04.2016.

  Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka -  dzisiaj odbędzie się zbiórka, jako pomoc humanitarna dla Ukrainy. Na ten cel  będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.

  Uroczystość i Komunii św. odbędzie się w naszej parafii – w sobotę, 14 maja o godz. 11.00. Natomiast Sakrament Bierzmowania – w sobotę 11 czerwca o godz. 16.00.

  Nasz parafianin, Brat Bartłomiej Ewertowski wystosował zaproszenie na święcenia diakonatu, które można zobaczyć w gablocie.  Uroczystość święceń odbędzie się 14 maja o godz. 11.00 w Elblągu. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać do O. Romana. Pamiętajmy o Bracie Bartłomieju w naszych modlitwach.

  Za wszystkie ofiary finansowe, każde dobro, zrozumienie i pomoc w funkcjonowaniu naszej wspólnoty składamy - serdeczne „Bóg zapłać.

  Z kalendarza liturgicznego:
  - w poniedziałek obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty
  - w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła i patrona Europy
  -  od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie (niedziele i dni powszednie) o godz. 17.30.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Czwarta Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  - 17.04.2016.

  Według prawa naszego Franciszkańskiego Zakonu, raz na cztery lata odbywa się Kapituła Prowincjalna, która podejmuje tematy aktualnej pracy i posługi. Wtedy też kończą sie kadencje wszystkich urzędów: min. prowincjała, a w Ostródzie dotyczy to urzędu gwardiana połączonego z proboszczem oraz asystenta Rycerstwa Niepokalanej. Prowincjał O. Jan Maciejowski, w powszechnym głosowaniu, już został wybrany na drugą kadencję. Kapituła rozpoczyna się jutro, a druga cześć wyborcza trwać będzie od 23 do 28 maja. Polecajmy Duchowi Świętemu decyzje kapituły, także w kontekście dobra tu u nas w Ostródzie.
  Rektor Zespołu Szkół Salezjańskich zaprasza na koncert charytatywny, którego dochód będzie przeznaczony, jako pomoc absolwentowi tej szkoły, Damianowi Bronowskiemu, który uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebna jest rehabilitacja umożliwiające ponowne chodzenie na własnych nogach. Koncert odbędzie się dzisiaj w Sali Kameralnej Amfiteatru o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.
  Za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz ogólne funkcjonowanie, także te wpłacane na konto bankowe, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiejsza taca oraz ofiary składane w kopertach przeznaczamy na spłatę inwestycji wykonanych w naszym kościele.
  Z kalendarza liturgicznego: w sobotę obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Jest to także dzień imienin naszego Metropolity Księdza Arcybiskupa Wojciecha Ziemby. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona w katedrze w Olsztynie o godz. 12.00.
  Chrześcijański Ruch  Społeczny Dobro Wspólne zaprasza na konferencje  pt. „Jak działać w życiu, aby nie zaszkodzić wnukom”, która odbędzie się w domu katechetycznym przy parafii NPNMP w Ostródzie w najbliższy wtorek o godz. 19.00.. Konferencje wygłosi  ks. dr Piotr Sroga, redaktor „Posłańca Warmińskiego”.
  Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, przekazaną przez Nuncjusza Apostolskiego - w niedzielę za tydzień odbędzie się specjalna zbiórka, jako na pomoc humanitarna dla Ukrainy. Na ten cel  będą zbierane ofiary do puszek po każdej Mszy św.
  Zmarła z naszej wspólnoty parafialnej: ś. p. Jadwiga Dendor, lat 94 z ul. Jaracza 13
  Dobry Jezu, a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

  Z racji rozpoczynającego się w dzisiejszą niedzielę Tygodnia Modlitw o Powołania zanieśmy do Boga modlitwę: Ojcze, wejrzyj na naszą prowincję zakonną i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Proszę prowadź i chroń tych, których powołujesz. Daj im odwagę do odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby. Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Niech Duch Święty prowadzi ich, aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Prosimy przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi!
  Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi!
  Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi!
  Błogosławieni Zbigniewie i Michale, módlcie się za nami!
  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Trzecia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  - 10.04.2016.

  Katecheza parafialna: spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek – godz. 18.45; dla dzieci pierwszokomunijnych – w sobotę o godz. 11.00. Spotkania odbywają się w salce w klasztorze

  Za wszystkie ofiary na naszą świątynię oraz ogólne funkcjonowanie składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Comiesięczna taca inwestycyjna będzie miała miejsce w  najbliższą niedziele, czyli 17 kwietnia.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i liturgii uroczystości pobeatyfikacyjnych błogosławionych: O. Zbigniewa i O. Michała oraz za pomoc w zorganizowaniu zjazdu Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej.

  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Wilna Szlakiem Miłosierdzia Bożego w dniach od 22 do 24 kwietnia. Pielgrzymkę, już kolejny raz, organizuje pan Grzegorz Wróbel. Telefon do spisania OGŁOSZEŃ: 504 196 525

  O. Zygmunt Tomporowski organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 18 maja  na poświęcenie Kościoła p. w. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

  Dzisiaj, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Olsztynie.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Druga Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  - 3 .04.2016.

  Msza św., z modlitwą o uzdrowienie - wtorek, godz. 18.00; modlitwa wstawiennicza przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św.

  Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia, obchodzonego w tym roku pod hasłem: „Miłosierni, jak Ojciec”.

  „Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”  w Olsztynie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych oraz do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych,  w których zajęcia prowadzone będę w systemie zaocznym (sobota, niedziela). Szczegółowe informacje po numerem telefonu, albo na stronie internetowej do spisania z ogłoszeń parafialnych w gablocie albo ze strony parafialnej:  [tel. 895354455, www.olsztyn.zak.edu.pl ]

  Sprawy materialne: całkowity koszt zaległości finansowych naszej parafii na dzień dzisiejszy wynosi: 31 tys. zł. Szczegółowo: za posadzkę w kościele: 10 tys. zł.; za schody do klasztoru, kancelarii i części duszpasterskiej: 11 tys. zł.; za witraże 10 tys. zł. Jest to kwota, którą w ciągu roku zasadniczo można spłacić, w oparciu o dobre doświadczenie poprzednich lat. Liczymy także na jakieś nadzwyczajne ofiary, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, co pozwoliło podjąć inwestycję witraży. Aktualny jest temat umieszczania tabliczek pamiątkowych na ścianie dla ofiarodawców powyżej 1 tys. zł.; dotyczy to także ofiar składanych w przeszłości, także w poprzedniej kadencji do 2012 roku, jeśli ofiarodawca wyrazi taką wolę. W związku z pozytywnym podsumowaniem, podejmujemy kolejną inwestycję – wykonanie schodów w głównym wejściu do kościoła. Płatność za to dzieło 25 tys. zł. (plus koszt poręczy)  ustalona z wykonawcą, przynajmniej  w części na 2017 rok. Zgodnie z sugestiami i prośbą wielu: osób starszych, rodziców z wózkami dziecięcymi i firm obsługujących pogrzeby: schody będą powiększone, łagodniejsze stopnie, podjazd dla wózków dziecięcych i poręcz na środku ułatwiająca wejście osobom starszym. Prace rozpoczynamy od jutra; po dobrym wyschnięciu (proces technologiczny) schody będą wyłożone kamieniem. Za wszelkie formy wsparcia, zrozumienia i pomoc finansową składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wejście do kościoła od jutra do wyschnięcia betonu drzwiami bocznymi.

  Uroczystości pobeatyfikacyjne naszych współbraci franciszkanów z Prowincji Krakowskiej zamordowanych w Peru w 1991 roku oraz nadanie ich patronatu Centrum Rycerstwa w Ostródzie - odbędą się w najbliższą sobotę, 9 kwietnia. To wydarzenie organizowane jest przez Centrum Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej w Ostródzie naszej Gdańskiej Prowincji. Szczegółowe informacje i program wywieszone są  w gablotach Rycerstwa przy parkingu. Wśród wielu gości będą: Ojciec Prowincjał Jan Maciejowski, delegaci franciszkanów z Prowincji Warszawskiej i delegat Prowincjała Krakowskiego O. Piotr Stanisławczyk, Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej należące do Polski Północnej. Na główną Mszę św. połączoną z obecnością relikwii błogosławionych: O. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka zapraszamy wszystkich, także asystę liturgiczną – sobota, 9 kwietnia – godz. 11.30.

  Aktualna liczba mieszkańców parafii (pismo z dnia 29 marca b. r.), według Urzędu Skarbowego w Ostródzie, wynosi 3542. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pokrycie zobowiązania na Seminarium Duchowne w Olsztynie – 1 zł. od mieszkańca parafii – razem za rok 2016 – 3542 zł.

  Z kalendarza liturgicznego: jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzony jest Dzień Świętości Życia połączony z podejmowaniem duchowej adopcji dziecka poczętego. Życie wielu osób jest zagrożone  od momentu samego poczęcia. Szczegółowe informacje, w temacie duchowej adopcji, można przeczytać z wyłożonych na pólkach kartek. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło modlitewnego i duchowego wspierania poczętego życia przez okres dziewięciu miesięcy. Podjęcie duchowej adopcji przez osoby chętne odbędzie się jutro, w czasie Mszy św. o godz

   
  Copyright 2016. All rights reserved.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego